Na mezinárodní Velké ceně Sokolova ve vzpírání družstev mládeže si za účast šesti družstev domácí borci připsali druhé místo.
Kromě českých družstev přijeli závodit i Němci z Chemnitzu. „Jsme rádi, že se přijeli přátelsky zúčastnit. Jejich družstvo tvořili samí žáčci, takže nejmladší účastníci, ale předvedli velice pěknou techniku, zaznamenali téměř žádné neplatné pokusy. Moc se jim tu líbilo, což je pro nás potěšující fakt a vize další spolupráce,“ radoval se trenér Petr Hrubý, který zhodnotil i výkony sokolovských mladíků.
František Cibulka v dresu Baníku podpořil družstvo i bez tréninku. „A to ze zdravotních důvodů, ale přesto podal velice pěkně technicky provedené výkony,“ hodnotil Hrubý.
Dalším závodníkem byl Antonín Sufčák. „Ten dělá stabilně vyrovnané výkony,“ chválil jej trenér. Jeho bratr Jakub je věkem ještě mladší žák. „To je naše naděje oddílu vzpírání a když bude pokračovat, něco z něj bude,“ myslí si Hrubý.
Nováček Jaroslav Hlaváček zaznamenal první start a hned podal osobní rekordy. „Byl to velmi pěkný výkon na prvních závodech,“ radoval se trenér.
Osobáky předvedl i František Bečka. „Při svědomitém tréninku má ale na mnohem víc, i když i teď zvedal velmi dobře,“ podotkl Hrubý.
Zklamáním byly výkony Eduarda Fojtíka. “Zůstal hluboko pod svými možnostmi. Ale teď je pracovně vytížený, tréninky prakticky nestíhá,“ prozradil kouč.
Ten se musel obejít bez hvězdy oddílu Lukáše Cibulky. „Mrzí nás, že nemohl startovat z důvodu přípavy na mistrovství Evropy. Za necelý měsíc bude reprezentovat na ME juniorů,“ dodal trenér.
Mimo soutěž závodila i Petra Hrubá a splnila si limit pro start na MČR žen pěknými osobáčky 50 a 58 kg.
Pořadí družstev: 1. Rotava, 2. Sokolov, 3. Chomutov, 4. Cheb, 5. Plzeň, 6. Chemnitz (SRN).
„Poděkovat bych chtěl za podporu sponzorům, trenérům, rozhodčím, účastníkům. Závody měly perfekní průběh a velká účast,“ zakončil trenér Petr Hrubý hodnocení závodů.
V sobotu pak pokračuje liga starších žáků. Baník jede do Plzně, kde se bude konat už třetí kolo. Výsledky přineseme v příštím týdnu.

Výkony Rotasu Rotava (celkem 1209,66 Sincl. bodů): Svatobor Ševčík 80 kg (trh) a 100 kg (nadhoz), David Cserge 47 a 60 kg, Pavel Gáloš 75 a 90 kg, Jiří Kantor 80 a 90 kg, Jakub Lihl 82 a 0 kg, Jakub Wainer 110 a 120 kg.
Výkony Baníku Sokolov (celkem 1121,16 Sincl. bodů): Edurad Fojtík 95 a 115 kg, Antonín Sufčák 88 a 120 kg, Jakub Sufčák 38 a 56 kg, František Cibulka 80 a 107 kg, František Bečka 54 a 70 kg, Jaroslav Hlaváček 52 a 72 kg.

NÁBOR: Chlapci od deseti do patnácti let a děvčata od třinácti let jsou vítáni na trénincích oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov. Ty se konají ve vzpírárně 6. ZŠ Sokolov každé pondělí, úterý, středu a pátek od 15 hodin. Tréninky lze po domluvě individuálně upravovat podle potřeby. Kontakt a informace podá trenér Hrubý na telefonu 777075005.