ale Jiskra a tělocvičně ZŠ Pionýrů v Sokolově konal už 15. ročník mezinárodního volejbalového turnaje žákyň o Velkou cenu města Sokolova.
Startovalo zde celkem osm týmů, kromě dvou domácích a ŠVK Habartov to byly výběry krajských center z Ústí nad Labem, Karlových Varů a dvou družstev Plzně i letošní saský mistr VV Grimma.
Až na sokolovské áčko se jednalo vesměs o kolektivy složené z hráček narozených v roce 1994 a mladších, a přesto se dalo na předváděnou hru dívat. Objevila se řada mladých volejbalistek s výbornými somatickými předpoklady, o jejichž budoucí úspěšnosti už teď není pochyb. Po této stránce na tom byl nejlépe výběr Plzně, ale špatně se nejevily ani Ústí a Karlovy Vary.
Samostatnou kapitolou byl celek VV Grimma, pro nehož byl start na tomto turnaji poslední, a řekněme rovnou, že veleúspěšnou generálkou před mistrovstvím Německa, do nějž se kvalifikovalo všech 16 vítězů jednotlivých spolkových zemí. Pro hráčky z malého dvacetitisícového městečka je start na této celostátní akci zatímním vyvrcholením jejich dosavadní sportovní činností.
V Sokolově předvedly mladičké německé volejbalistky bojovný výkon umocněný navíc i slušnou herní gramotností. Zaváhaly pouze v úvodním střetnutí základní skupiny s Plzní, v následujícím průběhu turnaje však už neztratily ani set a po zásluze si odvezly domů diplom i pohár pro jubilejního vítěze.
Ze základních skupin do čtyřčlenného finále postoupily tyto celky: KCM Plzeň A, Grimma, domácí VSK Baník Sokolov A a KCM Ústí nad Labem.
Ze zajímavých závěrečných bojů pak vykrystalizovalo toto konečné pořadí:


1. VV Grimma
2. VSK Baník Sokolov A
3. KCM Plzeň A
4. KCM Ústí n.L.
5. KCM K. Vary
6. VSK Baník Sokolov B
7. ŠVK Habartov
8. KCM Plzeň B.


Prvních pět kolektivů obdrželo pěkné poháry, všichni účastníci pak diplomy. Ocenění dostaly i tři nejlepší hráčky turnaje: H. Gryka z vítězné Grimmy, Olga Kroupová ze Sokolova a Míša Ciprová z Plzně spolu s dnes už proslulými sokolovskýmí čokoládovými briketami.
Hlavní devizou dvoudenního klání byly přehršle poznatků a zkušeností trenérů krajských center mládeže, které bezesporu přispějí k dalšímu zkvalitnění jejich práce s krajskými reprezentacemi.