Své galapředstavení sice začaly poněkud opatrně, jako by se chtěly v novém prostře-dí nejprve rozkoukat, ale už ve druhé části prvního setu nasadily fortissimo, které do-kázaly v posledním dějství dovést až k jednostranné exhibici. Na takovou „kládu“ v podobě pouhých čtyř uhraných bodů si nemohli vzpomenout ani ti nejstarší pamětníci.

Na výborném výkonu se podílel celý kolektiv, hrající s nebývalou chutí i herní od- povědností, a za předvedenou hru sklidil po právu od přítomných diváků všeobecné uznání.

Jenže to bychom snad nemohli být ani Češi. Proč si trochu, někdy více, jindy alespoň méně neulevit, když nás k plnému nasazení vlastně nic nenutí? Asi tak nějak nastoupily volejbalistky VSK Baník Sokolov ke druhému zápasu. Na konečném výsledku odvety se to sice nijak dramaticky neprojevilo, ale báječný dojem z prvého vystoupení vzal zasvé a k předchozí pozápasové spokojenosti bylo dost daleko.

Trenér Josef Pospíšil dal příležitost seznámit se s rokycanskou palubovkou všem svým hráčkám a ty ji také náležitě využily. O vážnější herní prověrku před duely, které na Baník zvláště v nadstavbové části první ligy kadetek čekají, rozhodně nešlo. Po odstoupení týmů Liberce a Děčína zbyly ve skupině A pouze čtyři celky, a tak jedinou přiměřenou možností k vyhrávání se bude pro sokolovské volejbalistky Český pohár.

Protože se se stejným problémem potýkají i další mládežnické kolektivy našeho regionu, dohodli se jejich trenéři na tom, že ve volných termínech uspořádají turnaje, které využijí k obehrávání méně herně vytížených hráček a pro ověřování aktuálního stavu technicko-taktické připravenosti.
Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem sehrají kadetky VSK Baník Sokolov své další utkání až v sobotu 5. listopadu, kdy se v okresním derby střetnou v Chodově s domácím BVC.

VK Rokycany – VSK Baník Sokolov 0 – 3 (-16, -12, -4) a 0 – 3 (-21, -11, -20).

V neděli 9. října byl prvními koly zahájen nový ročník krajského přeboru starších žákyň. V Sokolově v hale Jiskra se konal turnaj elitní skupiny a černého Petra v podo- bě sestupu si vytáhl ŠVK Habartov, který nestačil na dobře hrající sokolovské „béčko“, a automaticky se tak stal pořadatelem dalšího kola 2. třídy.

Ta se hrála v Karlových Varech a z postupu se radovalo domácí „áčko“. Mile překvapili benjamínci ze třetího týmu VSK Baník, kteří zdolali „béčkařky“ z Chodova i Karlových Varů v dramatických střetnutích 2 – 1 a usadili se na pěkném a dost nečekaném 6.místě průběžného pořadí.

Už po prvních dvou akcích se jeví, že jednoznačným favoritem na získání přebornického titulu bude posílený Baník A a na druhé postupové místo pro semifinále Přeboru České republiky v ka- tegorii starších žákyň bude zřejmě aspirovat BVC Chodov. I když předem odepisovat druhý sokolovský tým by příliš rozumné asi nebylo. (jik)