Ze s nadějemi a zvědavostí očekávané prvoligové premiéry posíleného sokolovského týmu kadetek proti tradičnímu soupeři z Děčína pro odstoupení soka sešlo, ale za to v Chodově se trošku zbytečně podceňovaný celek místního BVC proti loňskému účastníkovi extraligy VK Rokycany opravdu vytáhl a po vyrovnaném a vysoce dramatickém průběhu jej 3-1 a 3-2 senzačně porazil. Dvě cenné výhry jsou nejen zaslouženou odměnou za bojovnost, ale i příslibem do dalších těžkých střetnutí.

V neděli bylo v Sokolově v hale Jiskra a tělocvičně ZŠ Pionýrů ukončeno přípravné období družstev starších žákyň kvalifikací o zařazení do první a druhé třídy krajského přeboru. Hrálo se ve dvou základních čtyřčlenných skupinách, systémem každý s každým, na dva vítězné sety. Jejich vítězové si zajistili zařazení do první třídy přímo, o další dvě místa se utkaly týmy umístěné na druhých a třetích místech.

Družstva byla do základních skupin nasazena podle loňského konečného pořadí a čekalo se, že ani letos ke změně na prvních čtyřech místech nedojde. Nakonec ale dopadlo všechno jinak.
Předpoklad, že mezi prvními čtyřmi bude stejně jako vloni družstvo VK Karlovy Vary A, se ukázal jako mylný a z postupu do 1. třídy se naopak radoval houževnatý tým ŠVK Habartov.

V obou základních skupinách kralovaly „áčko“ a „béčko“ sokolovského VSK Baník. Svým nadšeným přístupem potěšily i domácí minižákyně, kterým se dokonce povedlo mladším karlovarským žákyním sebrat set.

Už tento týden, konkrétně v neděli, budou zahájeny boje o první mistrovské body.
V Sokolově se představí v KP 1. třídy BVC Chodov A, ŠVK Habartov a dva týmy pořadatele, v Karlových Varech pak A a B celek domácího VK se střetne s „béčkem“ Chodova a „céčkem“ VSK Baník Sokolov. Vítěz postoupí do první třídy a nahradí v příštím kole čtvrtého z turnaje v Sokolově.

V sobotu potom zajíždějí kadetky VSK Baník Sokolov ke své prvoligové premiéře do Rokycan a všichni sokolovští fandové dobrého volejbalu jim přejí, aby se zadařilo a aby proti loňskému extraligistovi potvrdily svou výbornou formu z předchozích klání.
Je třeba zdůraznit, že veškerá příprava na novou mistrovskou sezonu byla realizo- vána za finanční podpory města Sokolov v rámci grantu na celoroční činnost.