V jeho rámci proběhl i první celostátní turnaj ve volejbalu minižactva, do nějž se přihlásilo celkem 30 týmů z Čech a Moravy. Mezi nimi pak nechyběla ani letos tak úspěšná sokolovská děvčata.

A ani tentokráte nezklamala a v konečném pořadí obsadila vynikající druhé místo, když podlehla pouze „áčku“ Slavie Hradec Králové. Cestu k tomuto úspěchu si vydláždila skalpy nelehkých soupeřů, jimiž postupně byly celky Sokola Týniště, Hradce Králové B, ZŠ Novolíšenská, SŠK Beskydy, Znojma, Hlincovy Hory A a KCM Hradec Králové.

Podnětem k této akci bylo upřesnění pravidel minivolejbalu, který se má v příští sezoně už stát běžnou součástí celorepublikových mistrovských soutěží. Všude se hraje na menších hřištích a s menším počtem hráčů, ale každý kraj má svá specifika. U nás je po podání zakázáno odehrát první míč bagrem do pole soupeře, jinde mají zase své vlastní úpravy.

Zásadní změnou, na které se všichni účastníci dohodli, je pravidlo, které nařizuje před každým odehráním míče přes síť alespoň dvě vlastní odbití, což by mělo výrazně přispět u začínajících volejbalistů ke zlepšení herní součinnosti. Možná by stálo za úvahu nečekat na další sezonu a v probíhajících krajských přeborech minižactva zavést tuto novinku okamžitě.

Turnaj v Nymburku byl první vlaštovkou, galapředstavením by měl být letní celostátní turnaj v minivolejbalu, plánovaný na Strahov, s účastí více jak 100 týmů z celé republiky.

Tradičním novoročním zahájením jsou Memoriály R. Myslíka (hoši) a M. Kafky (dívky) pro vybraná družstva KV ČVS. Tentokráte se obě akce uskuteční v termínu 8. – 10. ledna 2010 v Hradci Králové. Obě naše krajské reprezentace odjíždějí do východočeské metropole s malými ambicemi.
Nosným ročníkem u děvčat je 1995 a ten se v karlovarském regionu nějak „neurodil“, a tak o rok mladší děvčata pojedou sbírat spíše zkušenosti než úspěchy.

U hochů by bylo vylepšení loňského umístění (14.místo) opravdu obrovsky milým překvapením.