Finálovou sérii UNIQA extraligy načali volejbalisté Karlovarsko vítězně, když v hale míčových sportů bez větších potíží smetli českobudějovický Jihostroj 3:0 na sety, a v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání se ujali vedení 1:0 na zápasy. Tím udržely Karlovy Vary svou domácí extraligovou neporazitelnost, když vyhrály již osmnáctý duel v řadě za sebou.

Svěřenci trenéra Jiřího Nováka vsadili v první finálové bitvě na servis a vyplatilo se. Do úvodní sady vstoupili hráči Karlovarska velmi dobře, když si vypracovali díky servisu a preciznímu útoku na síti několika bodový náskok, který si drželi až do konce a po sedmadvaceti minutách mohli slavit první bod po výhře 25:21.

Finále UNIQA extraligy ve volejbale mužů.Finále UNIQA extraligy ve volejbale mužů.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

I ve druhém setu se Karlovarákům dařilo na servise, když soupeře zlobili nejen skákaným, ale také plachtícím podáním, když z toho vytěžili několik es. Jihočeši pak po celou druhou sadu dotahovali, když dokázali srovnat na 4:4, posléze se pak přiblížili Varům na rozdíl bodu 17:16, dokázali i srovnat na 21:21, ale závěr druhého setu nakonec přetavili domácí ve vítězství 25:22.

Ve třetím setu se oba týmy střídaly vedení, když si v průběhu České Budějovice vypracovaly tříbodový náskok, které však Karlovarsko, po střídání nahrávačů dokázalo vymazat a závěr třetího setu pak zaslouženě opanovalo a vyhrálo 25:21.

VK ČEZ Karlovarsko - VK Jihostroj České Budějovice 3:0 (25:21, 25:22, 25:21). Rozhodčí: Grabovský, Kováč. Bez diváků. Stav série: 1:0.