První sada přinesla v hale míčových sportů vyrovnanou partii, ve které si Karlovarsko udržovalo dvoubodový náskok, které hosté dokázali několikrát smazat. Rozhodující moment úvodní sady přišel v samotném závěru, ve kterém Vary dokázaly vyhrát set v poměru 25:23.

Baník Most hostil v předehrávce 16. kola MOL ligy Kynžvart.
Kynžvartu zhatily šanci na bodový zisk mladé pušky Mostu Cholevová a Stříšková

Do druhého setu lépe vstoupil polský výběr, který si na začátku vytvořil tříbodový náskok 4:1. Posléze však Karlovarsko přidalo na obrátkách a set se rozhodoval v dramatické koncovce, kdy Belchatow odvrátil několik setbolů, ale nakonec dokázalo Karlovarsko set proměnit ve svůj prospěch, když vyhrálo 27:25.

To ve třetí sadě převedl Belchatow své kvality, když ji opanoval v poměru 25:21. Ve čtvrtém setu pak Karlovarsko nedokázalo rozjetého soupeře zastavit a prohrálo 13:25. V následné zkrácené hře se nakonec přiklonila štěstěna na stranu karlovarského výběru, který tak po výhře 15:11, půjde do odvety, která se hraje v Polsku ve čtvrtek 18. února s nadějným výsledkem na postup mezi čtyři nejlepší týmy Poháru CEV.

VK ČEZ Karlovarsko – Belchatow 3:2 (25:23, 27:25, 21:25, 13:25, 15:11). Rozhodčí: Ilham, Tillman. Stav série: 1:0.