Že kromě špičkového volejbalu uvidí diváci i řadu z přirozené nervozity pramenících nevynucených chyb, bylo nasnadě. Kdyby někdo obě střetnutí, která v obou případech trvala skoro dvě hodiny, natočil, udělal by z nich šikovný střihač parádní hodinovou podívanou.

Postaraly se o ni stejnou měrou oba kolektivy, složené z valné části ze starších žákyň, a proto tím snadněji podléhající stresům z nepovedených akcí. Hosté se opírali o dvě vynikající levoruké středové hráčky, Mezulánkovou a Pokornou – proti nimž Sokolovačky stavěly převážně jen jednoblok. Smečařky se do jedině možné úspěšné obrany na síti zapojovaly jen velmi zřídka.

Druhou největší zbraní Kralup bylo tvrdé podání, se kterým si v některých fázích utkáních nevěděly domácí volejbalistky rady, a když už se povedlo, zkazilo se podání, pak se nevyvedl příjem a další série darovaných bodů byla na světě.

Naštěstí tomu bylo tak i na druhé straně sítě a těchto chyb se nevyvaroval ani sou- peř. Mnohé šlo přičíst tomu, že v tomto věku není možné udržet si stále plnou koncentraci, ale volejbalový „zákon“ nakazuje, že když můj spoluhráč zkazí servis, po střídání či oddechovém čase nesmím v žádném případě v této herní činnosti pochybit. Tato základní taktická poučka je vtloukaná hráčkám do hlavy už od jejich prvních volejbalových krůčků, a tak by si ji snad už mohly zapamatovat. Zvláště když mnohdy její neplnění přímo ovlivňuje výsledek jejich snažení.

Jak už bylo řečeno, oba týmy byly vzácně vyrovnané a průběhy obou zápasů připomínaly mořskou hladinu – šla vlna za vlnou. První plná euforie a úspěšných zásahů, druhá s řadou nevynucených chyb a nezdarů.

Vstup do zahajovacího střetnutí vyšel domácím přenáramně, hned v úvodu získaly nadějný náskok, který v pohodě dokázaly udržet až do vítězné koncovky. Ve druhém setu to byli naopak hosté, kteří měli stále o jeden až dva body navrch, ale v jeho závěru se štěstíčko přiklonilo na stranu Baníku a ten vedl dva – nula. Set třetí byl už od počátku o něčem jiném, a než se sokolovské volejbalistky pořádně rozkoukaly, prohrávaly 12 – 6.

A protože i nadále hrály Kralupy bezchybně, šlo se do setu čtvrtého a čekalo se, kdo a kdy udeří. Byl to Baník, konkrétně Boudová, která sérií úspěšných servisů zařídila vedení 6 – 0, a když se při něm zadařilo i Svojtkové a Sokolov vedl 11 – 2, vypadalo to na ručník. Děvčata z Kralup však nepatří k těm, která to v takovémto případě zabalí, začala postupně hrozivý náskok snižovat, ale nakonec v dramatickém závěru se Sokolov ubránil a získal nesmírně cenné vítězství.

V přestávce mezi zápasy si zřejmě Kralupští (trenéři s děvčaty) vše vyříkali, protože do odvety nastoupili jako vyměnění a v prvním setu toho domácím moc nedovolili, a když ve druhém setu vedli postupně 8 – 0 a 14 – 5, zdálo se, že je vymalováno. Ale i tentokráte bylo vše jinak. Hosté pod dojmem snadného náskoku podvědomě povolili, Baníku se začalo dařit a po více jak půlhodinové bitvě se mu povedlo to, v co už málokdo věřil, a do hry se znovu vrátil.

Rozhozené Kralupy se jen těžko z nečekaného úderu vzpamatovávaly, ale v setu čtvrtém nervózní koncovku uhrály a o všem se rozhodovalo až ve zkráceném, pátém setu. Lépe začaly kadetky Baníku, ale když ztratily dvoubodové vedení a strany měnily za stavu 6 – 8, určitě jim veselo nebylo. Ve vyrovnané koncovce se opět zadařilo na servisu a úspěšný víkend byl završen.

VSK Baník Sokolov – TJ Kralupy 3-1/16,24,-18,22/ a 3-2/-15,24,18,-18,12/.
Tuto sobotu zajíždějí sokolovské kadetky do Klatov, a pokud proti houževnatému soupeři dvakrát obstojí, pak si to první březnovou sobotu v přímém souboji rozdají doma o bronzovou příčku s TU Liberec.
Ostatní výsledky: BVC Chodov – TJ Klatovy 3 – 0, 3 – 2, Ervěnice – Střešovice 0 – 3 0 – 3, Tuchlovice – Liberec 2 – 3, 0 – 3.