Dvacet přítomných týmů bylo rozděleno do čtyř pětičlenných skupin, do závěrečných bojů o příčky nejvyšší postoupili pouze jejich vítězové. Mezi nimi byl i VSK Baník Sokolov, který ve své skupině postupně porazil všechny své soupeře – Marzahner SC, SVV Lichtenstein, „béčko“ polského MOSM Tychy a SC Chemnitz – hladce 2 – 0 a prezentoval se jako překvapivý „černý kůň“ turnaje.

Ani v semifinále proti Schwerinu a ve finále proti SC Potsdam nezaváhal a bez ztráty jediného setu se stal nečekaným, ale naprosto zaslouženým vítězem 8. roční-ku jako první zahraniční celek, který přerušil sedmiletou hegemonii německých týmů.
Sokolovské volejbalistky, vedené trenérem J. Pospíšilem, si zaslouží pochvalu za soustředěný, kolektivní výkon, podpořený bojovností a obětavostí. Výtečně zahrála na smeči Veronika Hrazdírová, která byla na síti k neudržení a výrazně přispěla k úspěchu, který lze bez nadsázky nazvat zlatou tečkou roku 2009.

Konečné pořadí: 1. VSK Baník Sokolov, 2. SC Potsdam, 3. VC Angermunde, 4. SC Schwerin, 5. Dresdner Sportclub A, 6. VC Parchim, 7. Energie Cottbus, 8. MOSM Tychy B, 9. Neubrandeburg, 10. VC Strasund, 11. SC Chemnitz, 12. Blau Weiss Schwedt, 13. SG Boxberg, 14. MOSM Tychy A, 15. Rotation Berlin, 16. Lok.Engelsdorf, 17. SSV Lichtenstein, 18. Marzahner SC, 19. Dresdner SC B, 20. TuS Dippoldiswalde.

Ale ani mezi vánočními svátky ruch v tělocvičnách neutichne. Na děvčata čekají ještě dva tréninkové srazy, na kterých se bude definitivně určovat složení krajského vý-běru na Memoriál M. Kafky, který se uskuteční 9. – 10. ledna 2010 v Hradci Králové, a také turnaj trojic, pořádaný v Nymburku, na který vysílá Baník dvě družstva. Turnaj dvojic v hale Jiskra – s hráčkou nastoupí rodič nebo jiný člen rodiny – letošní bohatou volejbalovou sezonu těsně před silvestrem definitivně ukončí.