Vyhodnocení nakonec proběhlo také v jednotlivcích, a to dle věkového rozdělení, bez rozdílů váhových kategorií, ovšem pomocí spravedlivého Sinclairova koeficientu (vzepřená váha versus tělesná váha).

Sokolovský oddíl vyslal v žákovské kategorii Aleše Hrubého a Jiřího Slišku.
Aleš Hrubý vystoupil na závodní prkna po delší době, a to hned se všemi šesti platnými pokusy a devíti (!) osobními rekordy (tři v trhu, tři v nadhozu, a tím pádem postupně i tři ve dvojboji – v součtu). Výkonem v trhu 62 kg a v nadhozu 75 kg, se 193 Sinclairovými body si vybojoval pěkné třetí místo mezi žáky. „Tento závodník má velké rezervy, stačí, aby měl větší chuť více trénovat a může být ještě překvapením,“ uvedl k výkonům sokolovského vzpěrače trenér Petr Hrubý.

Druhým žákovským borcem byl již zmiňovaný Jiří Sliška, mimo jiné mistr ČR starších žáků pro letošní rok, kterému bohužel v posledních dnech kolísá tělesná váha, což se negativně odráží na síle i technice. Možná grilování večer před závodem a pořádná porce steaků  dopomohly Jirkovi k pěknému bojovnému, a dokonce vyrovnanému výkonu v trhu 52 kg a v nadhozu 70 kg. Celkem si za tyto výkony připsal 203 Sinclairových bodů, a tím si v žákovské kategorii vybojoval krásné druhé místo!
V dorostenecké kategorii bojovali za oddíl vzpírání TJ Baník Sokolov ostřílený František Bečka a stále ještě benjamínek v tomto silovém sportu Aleš Tirinda.

Aleš Tirinda je na počátku svých možností, nejen stále se zlepšující, rostoucí výkony jsou toho důkazem. V trhu zdolal 85 kg a v nadhozu si vytvořil nový osobní rekord 115 kg. S 215 Sinclairovými body vybojoval 9. místo mezi zkušenými dorostenci (juniory). „Aleš má obrovský silový potenciál, jenže vzpírání není jen o síle, důležité je i správné zvládnutí techniky, a to až se Alešovi podaří, půjde výkonem neuvěřitelně nahoru,“ podotkl k vystoupení Tirindy trenér vzpěračů Baníku Sokolov Hrubý.

Další sokolovský zástupce František Bečka velmi mile překvapil. Bečka byl dobře připraven už na květnové MČR, ovšem na poslední chvíli do závodu kvůli zranění nenastoupil. Naštěstí prodloužení přípravy směrované na tento závod se nakonec vyplatilo a vytvořil si hned několik osobních rekordů v trhu, v nadhozu i ve dvojboji a zapsaným výkonem 86 kg v trhu, 110 kg v nadhozu a se 275 Sinclairovými body získal pouze o dvě desetiny i tak pěkné 5. místo v jednotlivcích v kategorii juniorů. Trenér Petr Hrubý tak mohl být spokojen i s Bečkovým vystoupením.

„S výkonem jsme byli velice spokojeni, škoda třetího pokusu v nadhozu, kdy už měl nad hlavou 113 kg, ovšem chybička v technice mu nedovolila pokus udržet. I tento závodník má velké rezervy, jenže mu chybí disciplína a zodpovědnost, stačí změnit přístup a naděje českého vzpírání je na světě,“ uzavřel své hodnocení Hrubý.
Celkově v konečném součtu se družstvo umístilo na krásném, i když bramborovém 4. místě z 10 startujících družstev z Polska, Slovenska a České republiky. Poděkování patří závěrem opět všem, kteří se na účasti sokolovských vzpěračů podíleli.