Sokolov/ O víkendu se v Sokolově konal již 14. ročník tradičního volejbalového turnaje pro starší žákyně Velká cena Sokolova. Pořadatel VSK Baník Sokolov přijal do turnaje deset týmů, které rozdělil do dvou základních skupin, v nichž se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety a tak bylo na obou sportovištích – hale Jiskra a v tělocvičně ZŠ Pionýrů do večera rušno.
O konečném pořadí rozhodovaly zápasy ve skupinách stejně umístěných soupeřů. Osvěžením turnaje byl start děvčat z partnerského města bavorského Schwandorfu, které příjemně svou hrou překvapily a byly všem účastníkům naprosto rovnocennými soupeři. O tom, že skončily až šesté rozhodovala především menší herní vyzrálost a neunesený tlak v koncovkách vyrovnaných zápasů.
Oba domácí celky je třeba pochválit. Starší žákyně, které se naposled představily sokolovský fandům v kompletním složení (čtyři z nich na podzim přecházejí do kadetek) předvedly to, co se od nich čekalo a přesvědčily publikum i samy sebe, že při potřebném zaujetí dokážou držet krok i s těmi nejvyspělejšmi kolektivy. Dokumentovaly to i v závěrečném utkání, kdy ve střenutí o první místo udolaly i jednoznačného favorita na celkové prvenství výběr KCM Ústí nad Labem.
Ani mladší garda se však v zápasech proti starším soupeřkám nezalekla a sbírala další cenné herní zkušenosti. Na dalších místech bylo toto pořadí: 3. VK Tachov, 4. KCM Ústí B, 5. Loko Plzeň, 6. VC Schwandorf, 7. VK Aš, 8. Baník Sokolov B, 9. KCM K.Vary, 10. Excelsior Mar. Lázně.
Poháry, diplomy a věcné ceny předal všem účastníkům turnaje zástupce MÚ Sokolov pan Antonín Lebeda. Kromě pozitivních sportovních zážitků bylo přínosem i prohloubení spolupráce mezi kluby a mládeží v regionu Egrensis.