Jako den a noc lze hodnotit výkony volejbalistek VSK Baník Sokolov v prvním a druhém pololetí roku 2007. Zatímco závěr předešlé sezony kdy sice kadetky přes veškerou snahu extraligu neudržely, ale naproti tomu juniorky kralovaly v lize první a nejmladší hráčky mile překvapovaly jak v minižákyních tak i v Poháru nadějí, lze považovat za úspěšný, druhou polovinu sezony, vzhledem k postavení obou ligových družstev v tabulce po první části soutěže, pak přímo za katastrofální.
Na této situaci se podepsaly nejen přestupy některých hráček do pražských extraligových týmů, ale u dalších volejbalistek pak především ztráta motivace a chuti v činnosti, která je tak náročná na čas a morálně volní nasazení, pokračovat. Dodatečně se prokázalo, že doporučení trenérské rady klubu, aby se do ligy přihlásily jak kadetky tak i juniorky, nebylo při současných kádrových možnostech reálné a důsledkem je, že ani jeden z těchto týmů nebude mít zřejmě na to, aby si ligovou příslušnost zachoval.
Kadetky, vlastně převážně stále ještě starší žákyně, přes prokazatelné zlepšení, na vyzrálejší soupeřky nemají a torzo juniorek, kterému z těch, pro něž by udržení soutěže bylo lehkou záležitostí, je ochotna pomoci pouze Monika Kučková a ta bohužel sama na vše nestačí.
V krajském přeboru se po úspěchu v Hofu jevily nadějně ženy, ale po první polovině soutěže jsou, po zbytečných porážkách od Chodova a Březové, o bod za vedoucím tandemem SKP Sokolov a VK Karlovy Vary až třetí. S oběma největšími soupeři hrají odvety sice doma, ale úzký kádr je v případě jakékoliv absence už předem znevýhodňuje.
Lépe proti loňsku si stojí žákyně, které jsou v probíhajícím krajském přeboru na prvních dvou místech a o postupu jednoho z těchto celků do semifinále Přeboru ČR už nyní není pochyb. Neodpustitelnou chybu se dopustila trenérská rada když podcenila start „B“ týmu kadetek v krajském přeboru. Případné vítězství ve slabě obsazené soutěži by bylo umožnilo už zkušenějšímu „áčku“ reparát v následné kvalifikaci. Plakat nad rozlitým mlékem je však už pozdě.
Ročník 1994 a mladší si teprve volejbalovou abecedu osvojují a je třeba jim znovu připomenout, že právě teď se v jejich volejbalové kariéře „láme chleba a pokud nezvládnou všechny základní činnosti na potřebné úrovni, mohou se s představou, že by udělaly v budoucnu nějakou „díru do světa“ už předem rozloučit. Je to výzva nejen pro ně, ale i pro jejich trenéry. Tým může odevzdat při zápasech jen to co jej trenér v tréninku naučil. Jakékoliv zanedbání základního výcviku je cestou do pekel a že se tak bohužel děje svědčí i poslední výsledky Memoriálu M. Kafky z Jindřichova Hradce, kde krajský výběr dívek skončil mezi 14 účastníky až poslední. Východiskem ze současné nedobré situace je pouze úzká spolupráce všech trenérů dívčích kolektivů v kraji a jejich ochota společnými silami vytvořit tým, který by dokázal opět důstojně reprezentovat celý náš region.