Závod, který si svou tvrdostí nezadá s horským během Perštejn – Klínovec, připravil Lyžařský klub Slovan Karlovy Vary. Premiérový ročník Krušnohorského horského běhu odstartuje už tuto sobotu.

Nejdelší a nejtěžší ze čtyř tratí je připravena pro muže do 39 let a starší dorostence. Od startu na parkovišti u dolní stanice sedačkové lanovky v Jáchymově se vybíhá po sjezdovce pro horská kola na vrchol Klínovce, následuje seběh po červeně značené turistické cestě přes Neklid na Jahodovku a stále dolů až do místa startu, odkud se běží po žlutě značené turistické cestě zpátky na Jahodovku do cíle. Celé to dělá 14 kilometrů a převýšení pořadatelé v propozicích raději neuvádějí.

O chloupek lehčí trať je připravena pro mladší dorostence, starší dorostenky, ženy a veterány obojího pohlaví. Má devět kilometrů, vede stejně jako delší trať z Jáchymova na Klínovec a přes Neklid na Jahodovku, ale tam už končí.

Další dvě tratě jsou připraveny pro děti. Mladší dorostenky a starší žactvo obojího pohlaví poběží tři a půl kilometru z parkoviště pod lanovkou na Jahodovku a pro mladší a nejmladší žactvo je připravena 700 metrů dlouhá trať v areálu lyžařských tratí na Jahodovce.
Závod je veřejný, přihlášky a prezentace v místě startu v sobotu 11. září od 8.00 do 10.15, start závodu v 10.30 hodin.