Tradiční přespolní běh, který pořádá Lyžařský klub Jasan Aš už zítra, v sobotu 23. října, přináší letos jednu dost zásadní změnu – sraz a prezentace závodníků jsou v areálu firmy GELAN v Dlouhé ulici v Aši.

Dál už je to stejné, jako v předchozích letech. Trať má 9700 metrů, start je u pramene Halštrova v nadmořské výšce 708 metrů a cíl o dvě stě metrů níže u minerálky v Doubravě.

Pro děti je připravená trať 4000 metrů se startem v Dolních Pasekách, cíl mají stejný. Běží se většinou po lesních cestách v přírodním parku Halštrov a do prostoru startu je zákaz vjezdu motorových vozidel. Počet startujících v hlavním závodě je omezený na dvě stovky a ke startu z Aše pojedou připraveným autobusem.

Halštrovem se Liga běžců dostává do závěrečné fáze, do konce seriálu už schází jen pět závodů: Na státní svátek 28. října se běží hornoblatenský Blaťák, v neděli 31. října Slavkovský kros, 6. listopadu Přes Vítkův vrch, 13. listopadu Běh 17. listopadu v Ostrově a vše zakončí 20. listopadu Karlovarský kros.