N. ROLE - Na tradičních závodech v Nové Roli se borcům Baníku Sokolov dařilo.

13.12.2007

Absolutní vítězové závodů v N. Roli. Zprava Hejda a Hrubý.Foto: DENÍK

Velká cena porcelánu Concordia Lesov, dříve cena Karlovarského porcelánu, ve vzpírání se ve sportovní hale v Nové Roli zúčastnili i borci ze sokolovského Baníku.
Soutěžilo se na Sinclairovy body, což je výsledek váhy vzepřené ku tělesné hmotnosti. V Roli se tradičně konaly moc pěkné závody se zdravou soutěžní atmosférou a bohatými cenami pro každého závodníka.
Ve váze do 85 kilogramů vyhrál tradičně Petr Hrubý z TJ Baník Sokolov, který v trhu zdola 140 kg. Kromě toho ještě dvakrát neudržel úctyhodných 150 kg, k čemuž chybělo jen málo. V nadhozu pak Hrubý připsal výkon 170 kg a měl ještě trochu rezervu. Druhý skončil český reprezentant Petr Slabý z TJ Sokol Moravská Ostrava výkony 100 a 130 kg, třetí místo obsadil Klaus Jungbluth z Prahy výkony 115 a 130 kg.
V kategorii masters do 85 kilogramů vyhrál Karel Saitl ze Sokola Zlín. Legenda českého vzpírání (ročník 1924!) podala výkony 45 a 58 kg, druhý byl Josef Juríček s 78 a 102 kg a třetí pak Miroslav Kubinec z TJ Baník Sokolov. Mistr Evropy i světa masters 2007 podal výkony 57 a 73 kg. Čtvrtý skončil Vlastimír Klímek, také z TJ Baník Sokolov, zaznamenal 65 a 90 kg. Čtvrté místo mu je letos ve všech soutěžích souzeno včetně ME a MS.
V kategorii mžů nad 85 koligramů vyhrál sokolovský Petr Hejda, český reprezentant, který zaznamenal výkony 155 a 190 kg. Druhý byl Jan Anger z Teplic (135 a 166 kg), třetí Evžen Mencel z Prahy (129 a 150 kg). Čtvrté místo vybojoval Jan Karfiol z TJ Baník Sokolov, který podal pěkný výkon 120 a 150 kg. Škoda jen třetího pokusu v nadhozu, kde se pokoušel o 156 kg.
Masters nad 85 kilogramů vyhrál Václav Tomšík (ročník 1936) z Prahy výkony 70 a 98 kg, druhý byl sokolovský Pavel Vacek za 80 a 100 kg a třetí jeho oddílový kolega František Honzajk s 75 a 96 kg.
Vyhodnocení nejlepších závodníků závodu dle dosažených Sinclair bodů: 1. Petr Hrubý (TJ Baník Sokolov), 2. Petr Hejda (TJ Baník Sokolov), 3. Jan Anger (Teplice).
Organizátoři pak ještě vyhodnotili nejstarší závodníky, kterým patří díky za věrnost tomuto sportu a hluboká poklona za jejich výkony. „Závody měly plynulý průběh. Chtěl bych poděkovat všem sponzorům a oddílu vzpírání TJ Nová Role, v zastoupení Augustina Kocura. Také všem členům oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov za skvělou prezentaci, pěkné výkony a perfektní umístění,“ řekl po závodech absolutní vítěz soutěže Petr Hrubý.