„Startovní pole je znovu velmi nabité, ale tím se příliš nevzrušuji. Líbilo by se mi vytvořit si tady osobák, pak si odpočinout a dát vše do přípravy na mistrovství světa v Americe,“ hlásí z Chorvatska.

Do dějiště evropského šampionátu zamířil Kamil Kučera ve středu oklikou. „Letěli jsme z Prahy do Mnichova a až odtamtud do Splitu. Cesta byla v pořádku, dvě hodiny letu. Byli jsme spolu s Jiřím Gasiorem, Patrikem Krywultem a Terezkou Královou, která je mimochodem i reprezentantka v kladivu, poslední, třetí skupina,“ přibližuje přepravu český reprezentant.

Ubytování i sportoviště jsou v Chorvatsku na výborné úrovni. „Všechno je velmi dobře připraveno. Jsou tady i velké postele, které máme rádi,“ směje se Kučera.

Forma je zpět

Ten se na Evropu připravoval pod vedením Pavla Ivaniče v sídle svého zaměstnavatele Olymp centru sportu MV Praha, soustředění absolvoval v ČUS Nymburk. „Nikam jsme nespěchali a dali tomuřád, aby forma vyšla přesně na Evropu. Žádné zranění nebylo, jen jsem to v březnu přepálil a týden jsem se dostával z přetížení organismu a trpěl celý týden horečkami. Vynechal jsem i start německé ligy, ale otočilo se to a forma je zpět,“ je přesvědčen Kamil Kučera.

Podařilo se „vyřešit“ i předchozí problémy se zápěstím. „Tři čtvrtě roku mi s ním pomáhali v pohybovém centru Pavla Koláře. Za třešničku na dortu jsem vděčný MUDr. Kebrlemu, který věděl přesně, co to je a co s tím dělat, za týden jsem mohl začít vzpírat,“ popisuje Kučera.

Sokolovský vzpěrač bude ve Splitu bojovat v sobotu ve skupině A, kterou od 17.10 hodin vysílá živě kanál Eurosport. „Shodil jsem nějaké to kilo dolů, plus minus 10 kilogramů. Trošku se hledám v pohybu, uvidíme, co z toho vzejde, sám jsem zvědavý,“ říká na závěr Kamil Kučera.