Tak se to povedlo! Sokolovští vzpěrači z Baníku se stali popatnácté v historii mistry ligy družstev mužů. Ve 3. kole totiž v přímém souboji o titul porazili družstvo pořádajícího Havířova a přerušili tím jeho osmiletou sérii titulů.
Pro finálový souboj se Sokolováci značně posílili. Kromě sokolovských borců Petra Hrubého, Radima Kozla, Libora Wälzera, Petra Hejdy vyrukovali se slovenskými borci Jiřím Žejdlíkem a Martinem Těšovičem.
„Úspěchu jsme podřídili všechno. Šlo nám o tom udělat co nejvíce bodů jako družstvo. Byla to i věc taktiky,“ naznačil obtížkost posledního kroku úspěšný trenér Pavel Ivanič.
Radim Kozel, který v Sokolově hostoval z Ostravy, Baníku pomohl k vítězství ve 3. kole výkony 120 kg v trhu a 140 kg v nadhozu. Pro souztěž se trenérovi Ivaničovi podařilo získat z pražského Olympu Petra Hejdu, který zaznamenal výkony 150 a 190 kg. Libor Wälzer pak zdolal činky o váze 150 a 185 kg. „Všichni tři jsou vlastně účastníky mistrovství světa a zvedali to, co se od nich očekávalo,“ zhodnotil trenér stručně výkonu první trojky.
Vyrovnaný výkon, stejně jako v celé lize, předvedl Petr Hrubý, který se jistě dočká reprezentačního dresu. Jeho výkony byly 142 a 158 kg. „V trhu měl ještě nad hlavou 147 kilo, ale činka mu šla trochu dopředu. Na třetí pokus v nahodzu už ani nešel, nebylo to třeba,“ chválil Ivanič výkony sokolovského vzpěrače.
Do součtu bodů pak měrou nemalou přispěl slovenský borec Martin Těšovič, v hodnocení vzpěračů nejlepší borec soutěže. Ten zdolal činky o vahách 170 a 200 kg. „Je to mistr světa i Evropy, letos byl třetí na světě v trhu, takže jeho pomoc byla znatelná,“ dodal trenér k výkonům.
Baník se k titulu probojoval po vyrovnaných výkonech, v prvním kole sice prohrál, ale ve druhém o necelý jeden Sinclairův bod zvítězil a nyní v Havířově si prvenství a zároveň i mistrovský titul pohlídal. Poděkování patří všem sponzorům, trenérům a závodníkům.
Pořadí 3. kola: 1. Sokolov 1851 Sincl. bodů, 2, Bohumín 1739 b, 3. Havířov 1683, 4. Teplice 1468, 5. Třinec 1448, 6. Ostrava 1320.
Celkové pořadí I. ligy: 1. Baník Sokolov 29 bodů, 2. Havířov 27 b, 3. Bohumín 25, 4. Třinec 20, 5. Teplice 19, 6. Ostrava 15. Tu čeká kvalifikace o ligu.