Na světovém šampionátu veteránů legenda sokolovského vzpírání opět nezklamala. Znovu pokořený světový rekord, a navíc mistrovský titul.

Jak probíhala soutěž vzpěračů vaší váhové a věkové kategorie (70 let, 56 kg)?
Začátek byl poněkud hektický, den před soutěží stále více než kilogram přes váhový limit, což člověku na klidu nepřidá, ale všechno dobře dopadlo a v jižním komplexu olympijského stadionu jsem zahájil soutěž. Hned po trhu jsem se ujal vedení (50 kg) a udržel ho i po nadhozu, který jsem mimochodem vyhrál novým světovým rekordem (68 kg), když jsem překonal výkon Řeka Pitsise z roku 2002. Celou dobu mi dodával sebevědomí a skvěle mě vedl rotavský trenér Václav Zronek, který tady byl s rotavskými závodníky. A pak přišel onen nádherný okamžik na stupních vítězů, potlačované slzy v očích při naší hymně. Když jsem dostal diplom ze světových her, uvědomil jsem si tu pro mne mimořádně úspěšnou bilanci. Světový a evropský rekord, 6 rekordů těchto her a 8 nových českých rekordů. A můj výkon 118 kg ve dvojboji v mé kategorii do 56 kg by stačil na vítězství i ve vyšší váze do 62 kg. Byl to úžasný den.
Co na vás mimo vaše perfektní sportovní výsledky udělalo v Austrálii největší dojem, co vás tam zaujalo?
Bezesporu slavnostní ceremoniál, kterého se zúčastnilo 25 tisíc veteránů z celého světa. Rovněž symboly města, monumentální oblouk mostu Sydney Harbour Bridže, světoznámá opera a hlavně lidé – přátelští a nesmírně ochotní.
Co ještě doplnit závěrem?
Velké díky! Za to, že jsem mohl tohle všechno prožít, bych chtěl poděkovat všem, kteří mi věřili a podporovali mě: oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov, Sokolovské uhelné, bez jejíž pomoci bych se do Austrálie zcela určitě nevypravil. A také lidem z našeho domu v ulici M. Majerové, kteří mi drželi pěsti. Na tohle se tam „venku“ zúží pojem vlast, myslíš na město a prostředí, ve kterém žiješ. A Sokolov dnes tak krásný. Děkuji.
Sportovní legenda Miroslav Kubinec v červnu oslavil nádherné životní jubileum 70 let a je stále velmi aktivním sportovcem oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov. „Zaslouží velkou poklonu a díky za svou bezkonkurenční reprezentaci oddílu, města, kraje a ČR. Hlavně ať mu slouží zdraví, ať se i nadále může s takovou chutí věnovat sportu a všem svým zálibám,“ popřál závěrem legendě sokolovského vzpírání Petr Hrubý z oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov.