Druhé kolo na domácím poli s přehledem s 1865 body vyhráli před věčným rivalem Baníkem Havířov s 1773 body, a prozatím tedy stále vedou tabulku mužské extraligy ve vzpírání družstev České republiky pro rok 2009.
Všichni muži navíc předvedli špičkové výkony.

Emil Balogh vzepřel 105 kg v trhu a 140 kg v nadhozu. Tento závodník má stále velké rezervy a v posledním mistrovském závodě jistě překvapí mnohem větším výkonem.

Stálice tohoto sportu Roman Polom se opět předvedl na výbornou svými výkony 145 kg v trhu a 168 kg v nadhozu a probojoval se do Top 12 nejlepších závodníků na Sinclairovy body v soutěži. Polom je navíc nyní nejstarším závodníkem extraligy mužů u nás. Stejně tak je vzpěračem s nejdelší sportovní kariérou.

Olympionik Libor Wälzer se vyléčil po zranění ramene, což se projevilo na zlepšení jeho výkonu. V trhu vzepřel 160 kg, v nadhozu pak udržel nad hlavou 200 kg.

Junior Lukáš Cibulka předvedl opět špičkové výkony, 145 kg v trhu a 180 kg v nadhozu, a trenéry pěkně potrápil, protože základní pokus v nadhozu 180 kg zdolal až na poslední, třetí pokus.

Posila od východních sousedů, slovenský reprezentant Richard Tkáč, svými výkony 150 kg v trhu a 172 kg v nadhozu zvítězil v anketě TOP 12 a stal se tak nejlepším závodníkem sokolovského týmu a vlastně celé mužské extraligy.

Další sokolovský junior Jiří Orság se svými výkony 165 kg v trhu a 200 kg v nadhozu momentálně řadí rozhodně mezi největší naděje českého vzpírání do budoucna a již v tomto roce bude mít možnost to potvrdit na mezinárodních soutěžích.

V TOP 12 nejlepších závodníků na Sinclairovy body se umístilo hned pět ze šesti závodníků týmu Sokolova.
První místo obsadil Richard Tkáč – 388 bodů, 2. místo Libor Wälzer – 387 bodů, 3. místo Jiří Orság – 383 bodů, 4. místo Lukáš Cibulka – 366 bodů a 9. místo Roman Polom – 339 bodů.

Oddíl vzpírání TJ Baník Sokolov tyto dosažené výsledky nadále drží na první pozici mezi vzpěračskými kluby v České republice.
„Za tréninkovou přípravu a vedení při závodě patří poděkování našim trenérům Ivaničovi (reprezentační trenér), Klímkovi a Cibulkovi, také maséru Obšilovi a všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Poděkování za podporu rozhodně patří i našim sponzorům, bez kterých bychom neměli možnost těchto výsledků dosáhnout,“ řekl závěrem Petr Hrubý, vedoucí trenér a jednatel oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov.