Mladí Britové ze St. Birinusu také nakonec stanuli na stupni nejvyšším. Druhé místo si doslova vybojovala německá výprava z Chemnitz o jejíž stříbrné příčce rozhodl až závěrečný pokus posledního závodníka v soutěži. Na třetím místě se zaslouženě po velkém boji s již zmiňovaným německým oddílem umístili borci z našeho kraje, a to zástupci TJ Rotasu Rotava. Nepopulární bramborová příčka připadla domácím vzpěračům z pořádajícího oddílu TJ Baník Sokolov.

Pro mladé sokolovské vzpěrače to byl již druhý závod během jednoho týdne. Předtím si přivezli cenné kovy z prestižního mezinárodního turnaje v Rakousku. „Závody v Rakousku pro nás byly prioritou, doufali jsme, že forma ještě vydrží, ale naopak na naše borce přišla únava, která se bohužel podepsala na výkonech více než půlky našeho družstva,“ říká trenér Baníku Sokolov Petr Hrubý.

Přesto se velmi kvalitními výkony na „domácí půdě“ prezentovali Jiří Sliška a Aleš Hrubý, kteří si oba po úspěchu v Rakousku připsali na svá konta nové osobní rekordy. Další z těch úspěšnějších vzpěračů Baníku Sokolov, Jan Kounovský, startoval v družstvu Výběru Karlovarkého kraje. Věkem ještě mladší žák a jeden z nejmladších účastníků sobotního vzpěračského klání znovu dokázal, že má obrovský talent a pokud vytrvá ve své píli, má před sebou zřejmě slibnou kariéru. „Všem třem, Sliškovi, Hrubému i Kounovskému se vyplatila prázdninová dřina ve formě dvoufázových tréninků,“ dodává na adresu svých svěřenců trenér sokolovského oddílu vzpírání Petr Hrubý.

Dobře si vedl v dresu výběru kraje také nováček mezi sokolovskými vzpěrači Marek Pačan.
Celé sobotní, téměř dvanáctihodinové, klání se připravovalo několik měsíců a jeho pořadatelský úspěch je povedeným začátkem oslav 50 let založení sokolovského vzpírání, které vyvrcholí v listopadu tohoto roku.
Závěrečné poděkování patří všem, kteří se na bezproblémovém průběhu celé náročné akce podíleli.