„Zápas to byl hodně náročný, jak už napovídají jednotlivé sety,“ narážel blokař Varů Radek Baláž na vyrovnanou partii ve Finsku, kterou Karlovy Vary dokázaly strhnout v dramatických koncovkách na svou stranu.

„Jsem moc rád, že jsme to zvládli a zvítězili,“ neskrýval nadšení z cenného skalpu klubu ze Skandinávie. Pohárovou bitvu rozehrála lépe domácí Valepa, která opanovala první sadu 25:20. Poté ale začalo úřadovat na palubovce také Karlovarsko, které urvalo druhý set v poměru 25:23.

Zlomový moment duelu přinesla třetí sada, která se rozhodla až po dlouhé vypjaté koncovce, kterou zvládli vítězně hráči ze západu Čech přetavit ve vítězství 35:33. „Jednoznačně,“ souhlasil Baláž s tím, že to byl klíčový moment zápasu. „Díky tomu, že jsme vyhráli třetí set jsme se dostali herně i mentálně nad ně a mohli tak zápas ukončit ve čtvrtém setu,“ upozorňoval karlovarský blokař na to, že výhrou ve třetím setu zlomili odpor Valepy.

Ford Levoranta Sastamala – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:20, 23:25, 33:35, 23:25).
Karlovarsko uspělo v zemi tisíce jezer. Ve volejbalovém dramatu urvalo výhru 3:1

„Za zmínku určitě stojí nahrávač Valepy, který i přes svůj pokročilejší věk nahrával opravdu výborně,“ netradičně vysekl poklonu Baláž Pennanenovi, který patřil k hlavním postavám finského výběru. Karlovarsko se však musí rychle navrátit na tuzemský mód. V sobotu 25. listopadu zamíří Západočeši v české volejbalové extralize na palubovku předposledních Benátek, kde odstartuje duel 8. kola v 18.00 hodin. „Doufám, že v Benátkách potvrdíme naší aktuální vítěznou formu a odvezeme si tři body,“ přeje si Baláž navázat na předešlé dvě výhry v řadě na palubovkách soupeře.

Poté čeká karlovarské volejbalisty odveta s finskou Valepou, která se odehraje ve středu 29. listopadu od 18.00 hodin v hale míčových sportů. „Určitě bude důležitý začátek zápasu a trpělivost,“ přemítá dvaadvacetiletý blokař nad tím, co by mohlo hrát v odvetném duelu rozhodující roli.

Karlovarsko tak může stvrdit postup mezi nejlepší šestnáctku Poháru CEV před svými fanoušky. „Samozřejmě určitě stojí za to přijít na takový kvalitní volejbal. Na Finové se tu také často neukazují, tak doufám, že přijde plná míčovka,“ přeje si Baláž plný dům, který požene Karlovarsko za postupem.

Spencer Olivier (č. 31), smečař VK ČEZ Karlovarsko.
Víme, co je v sázce, říká před bitvou s Valepou Američan Spencer Olivier