Mistrovství České republiky v zápase řecko–římském pořádal o uplynulém víkendu oddíl Olympie Březová ve sportovní hale ISŠTE v Sokolově. Trenér březovských borců Pavel Peterka měl důvod radosti. Doma totiž zůstlaly tři tituly mistrů republiky.
V hale se představilo celkem 71 zápasníků z 19 oddílů včetně současné české špičky. Březováci se přesto neztratili a dokázali, že patří mezi nejlepší borce. Ve váze do 27 kg vybojoval titul Dominik Janda, ve váze do 31 kg jej napodobil Roman Malý po heroickém výkonu trenéra, který jej doslova dokaučoval ke zlatu. Titul se očekával od Pavla Peterky ml., který jej také ve váze do 80 kg obhájil.
Z dalších březovských zápasníků obsadil Jindřich Kastl ve váze do 70 kg druhé místo a Tomáš Šudrich skončil v kategorii do 54 kg osmý.
Celkově byl březovský trenér nadmíru spokojený. „Tímto turnaji jsme udělali zápasu v kraji boom! Tři tituly mistrů republiky najednou, tak to ještě na Březové nebylo,“ radoval se Peterka. Pro něj jsou výkony zápasníků satisfakcí. „Pro mě jako trenéra je to vrchol kariéry. V letošní sezoně jsme udělali šest titulů,“ rozplýval se dlouholetý trenér Olympie.
Kromě úspěchu domácích zápasníků potěšila i celková organizace turnaje. „Ta se dala srovnat s mistrovstvím světa,“ porovnal trenér. Toho těšila i slova odborníků. „Například prezident svazu řekl, že to byla nejlépe připravená akce, kterou zažil,“ podotkl Peterka. Díky patří sponzorům, Sokolovské uhelné, a.s., KV kraji, městu Březová a dalším.