Poslední klání dětí do dvanácti let uspořádal TJ Horal Stříbrná ve Ski Centru Bublava. Celý seriál, který pořádají lyžařské kluby Karlovarského a Ústeckého kraje, byl opět určený pro závodníky registrované ve Svazu lyžařů ČR.

Závodů se účastnilo kolem 100 dětí od 6 do 12 let, které byly rozděleny do věkových kategorií U8, U10, U12. Čtyři závody se konaly v Ústeckém a čtyři v Karlovarském kraji.

Poslední a zároveň finálový závod pořádal právě stříbrnský klub ve Ski Centru Bublava. To perfektně připravilo trať, avšak počasí závodníkům od ranních hodin nepřálo. Svah totiž malí lyžaři sjížděli za vytrvalého deště.

O postavení tratě se postarali trenéři stříbrnského klubu Günter Fischer, Petr Janáček, Jiří Jakeš. A také Miroslav Račko, trenér bublavského klubu. „Závodníkům patří obrovský potlesk. V extrémních podmínkách podali naprosto úžasné výkony,“ uvedla předsedkyně Tj Horal Stříbrná Jana Kortusová.

Lyžařská sezóna ale pro některé lyžařské talenty ještě nekončí. „Máme před sebou ještě závod na Neklidu a určitě ještě závod družstev na Bublavě. Hned jak ale uklidíme lyže, vrháme se na kolo a na letní přípravu,“ dodala Kortusová.