Zatímco na Chebsku o tom hospody neuvažují, v jiných městech v kraji ano. Protestují ale jen vyvěšením české vlajky.

K protestu se připojil i kraslický penzion V Horách. „Mračna se stahují. Vyvěsili jsme vlajku jako vyjádření nesouhlasu s vládními chaotickými nařízeními. Tato nařízení komplikují už tak těžkou dobu a v podnikání znevýhodňují jen některé a to bez jediného důkazu nebo studie, kde se vir šíří nejvíce,“ reagují majitelé rozhořčeně.

Podnikají v tomto oboru teprve dva roky a ručí svým veškerým osobním majetkem. Do podnikání dali veškeré své úspory, jsou stále na začátku cesty a každou vydělanou korunu vrací do zařízení a služeb pro jejich zákazníky.

„I přes nějakou finanční rezervu se blížíme ke konci našich sil. Šest měsíců bez vydělané koruny, s nutností vše platit státu a věřitelům, je likvidační nejen pro nás. Nemáme jinou možnost, než se takto tiše ozvat. Jsme připraveni se ozvat i nahlas a tvrdě, protože vláda nás tlačí do této patové situace,“ dodávají. Podle oslovených štamgastů jsou protesty nezbytné. „Něco se udělat musí, a tak i já takové protesty podporuji. Vždyť ty lidé také mají svoje hypotéky, musí platit zálohy a přitom táhnou hospodu ze svého,“ uvedl Karel Straka z Karlových Varů.