A tak se tento psík vlastně stal jejich podnikatelským impulsem a především on stál za vznikem firmičky Psí sušenky. Že jsou od Agátky, což mají sušenky i v názvu, je tedy zcela samozřejmé.

„Agáta je i naším prvním degustérem. Pokud jí to, co upečeme, chutná, pak zcela jistě víme, že nový pamlsek můžeme v klidu klientům nabízet," s úsměvem vysvětluje Eva Němejcová. S tím, že je jejich psí miláček tak trochu přinutil změnit styl života, vůbec nemá žádné problémy. Naopak.

S přítelem se do podnikání pustili s chutí a elánem. A novinka na trhu se zvolna ujímá. I když noví podnikatelé pečou psí produkty pouze na zakázku a nabízejí je především na internetu.

„Naše psí sušenky jsou výhradně domácí výroby, bez použití konzervantů, barviv a chemie. Jsou měkké, vhodné pro mláďata nebo naopak psí seniory či pro zvířátka s vadami chrupu," doplňuje Milan Šoupal.

Základem zdravé psí stravy z Dalovic je totiž především žitná a kukuřičná mouka, ovesné vločky a čerstvá vejce. „Přidáváme do nich i mrkev, tvaroh a koření, která nedráždí žaludek. Zákazníci nám postupně přibývají. Jedna paní nám dokonce moc děkovala, že jsme se do toho pustili, protože pro žrádlo z psí pekárny musela jezdit až do Prahy," líčila odezvy psích majitelů Eva. Zkusila jsem pamlsky dát i našemu psímu seniorovi Bertovi. Výsledek? Může se po nich utlouct.