V novodobé historii mezinárodního letiště v Karlových Varech nastává další důležitá kapitola. Přístávat a odlétat z něj budou od února příštího roku rovněž letadla západním směrem. A to do německého Düsseldorfu. Prozatím v intervalu dvanácti charterových letů za rok. Přáním Karlovarského kraje jako vlastníka letiště i dalších subjektů zúčastněných na tomto projektu ovšem je, aby se postupem času linka stala pravidelnou.

Letadla křižující mezi Karlovými Vary a Düsseldorfem budou dopravovat klienty pro Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, karlovarské lázeňské hotely a sanatoria a lázně v Jáchymově. Do projektu se dosud zapojilo přes dvě desítky hotelů či lázeňských společností. „V první fázi půjde o šest letů na jaře v období od února do konce dubna a dalších šest na podzim od srpna do konce října," uvedl ředitel společnosti Lázně Františkovy Lázně Josef Ciglanský.

Právě tato lázeňská společnost patří mezi lídry projektu. Klienty pro západočeské lázně bude přepravovat německá letecká společnost Germania. S tou už uzavřela smlouvu firma EuroMed, která jako cestovní kancelář zajistí prodej pobytů včetně letů. V současnosti už zprostředkovává leteckou přepravu hostů do slovenských Piešťan.

Cena zpáteční letenky byla stanovena na 198 eur (zhruba 5100 korun). Podle obchodního manažera karlovarského letiště Radka Zábranského to pokryje náklady na let a cena je zajímavá i pro aerolinky Germania. „Do budoucna bychom byli rádi za 24 letů ročně, což by znamenalo až 3500 cestujících. A výhledem je pravidelná linka jednou za týden, tedy kolem 48 letů a přes 7100 klientů," uvedl manažer františkolázeňské lázeňské společnosti Viktor Slezák.

Karlovarský kraj poskytne na aktivity spojené s prezentací nové charterové linky 200 000 korun. „Projekt pomůže lázním v Karlovarském kraji i navazujícím službám. Posílí rovněž pozici karlovarského letiště," uvedl hejtman Josef Novotný.

Z Karlových Varů se nyní létá například do Moskvy nebo Petrohradu.