Reagovat na nárůst cen energií bude muset v letošním roce výrobce lehkých stavebních materiálů Lias Vintířov. Přiznal to obchodně technický poradce firmy Jan Štefánik. Současně uvedl, že zdražení vstupních nákladů společnost nepřekvapilo. Naopak se na ni předem připravila.

„Z hlediska toho, že výroba keramického kameniva Liapor je energeticky náročná, budeme muset zvyšující se energetické náklady částečně promítnout do cen. Snažíme se však reagovat na současnou situaci a již v loňském roce jsme investovali do výroby liaporu a uvedli do provozu nový hořák poslední generace na alternativní paliva,“ sdělil Štefánik.

„Úprava cen produktů společnosti Liapor se teprve připravuje a nové ceny budou platné jako každý rok od1. dubna. Doposud jsme vždy drželi ceny po celý kalendářní rok, což bychom rádi i do budoucna,“ doplnil poradce.

A jaký je v současné době zájem o stavební produkty? Podle vedení firmy zákazníků stále přibývá. „V loňském roce se nám podařilo dosáhnout nejlepších výsledků v historii. Byl to krásný dárek k patnáctiletému výročí naší existence na trhu, kde je velká konkurence,“ zmínil ředitel firmy Rudolf Borýsek.
Základem celé výroby je keramické kamenivo Liapor, které podnik dále aplikuje do kompletního zdicího systému. „Jsme specialisté na výrobu lehkých betonů v České republice a jako doplňkový sortiment nabízíme zahradní program. Dále se nám úspěšně daří dodávat i montované domy, kdy zákazníkovi nabízíme rodinné domy na klíč z velkoplošných dílců z lehkého liaporbetonu,“ vyjmenoval ředitel podniku.