Z celkových 11.783 lidí v evidenci úřadu práce je 10.799 dosažitelných, kteří mohou ihned nastoupit do zaměstnání. Volných míst přitom v kraji přibývá. Na konci září jich zaměstnavatelé nabízeli už 4101, což bylo o 238 více než před měsícem.

Nejnižší nezaměstnanost je trvale na Chebsku. Proti srpnu tam klesla o 0,2 procentního bodu na 3,5 procenta. Bez práce je tam 2361 lidí. Firmy přitom nabízejí na Chebsku už 1981 volných míst. To je 1,2 uchazeče na jedno místo. Z tohoto pohledu má Chebsko šestý nejnižší poměr uchazeče na jedno místo mezi okresy České republiky.

Na Karlovarsku klesla nezaměstnanost ze srpnových 5,6 procenta v září na 5,5 procenta. V evidenci úřadu práce bylo na konci měsíce 4706 lidí. Těm nabízí zaměstnavatelé 1536 volných míst. Na jedno místo tak připadá 3,1 uchazeče.

Výrazně jiná je situace na Sokolovsku. I tam ale podíl nezaměstnaných klesá, a to ze 7,5 procenta v srpnu na 7,3 procenta v září. I na Sokolovsku přitom volných míst přibývá, za měsíc o zhruba stovku. Je jich ale stále výrazně méně než v ostatních okresech kraje, jen 584. To znamená, že na jedno místo připadá 8,1 uchazeče. To je čtvrtý nejhorší poměr z okresů v Česku.

Zejména na Chebsku už přitom zaměstnavatelé jen těžko shánějí nové pracovní síly. Přitom v Průmyslovém parku Cheb se postupně dokončují investice, které budou potřebovat v dalších měsících až stovky nových zaměstnanců.

Na málo placené pozice, například v supermarketech, je už dnes obtížné získat zaměstnance.