V celé České republice v srpnu podíl nezaměstnaných klesl na 6,2 procenta. Nadále pokračuje růst počtu volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 103.768, což je nejvíce od prosince 2008.

V dalších měsících by podle odhadu Úřadu práce ČR měla nezaměstnanost už stagnovat nebo mírně růst kvůli příchodu absolventů do evidence.

Počet dosažitelných uchazečů o práci v Karlovarském kraji, kteří mohou ihned nastoupit do práce, byl v srpnu v kraji 13.682 lidí. Před rokem bylo v Karlovarském kraji bez práce o zhruba 2500 lidí více. Nezaměstnanost tehdy byla 8,1 procenta.

Podíl nezaměstnaných v srpnu klesal ve všech třech okresech. Zůstává mezi nimi ale velký rozdíl. Nejnižší nezaměstnanost je na Chebsku, v srpnu klesla o 0,1 procenta na pět procent.

Na Karlovarsku se podíl nezaměstnaných snížil na 6,9 procenta a na Sokolovsku na 8,5 procenta. Nezaměstnanost na Sokolovsku je osmá nejvyšší v České republice. Nejhůře je na tom Mostecko a Karvinsko. Naopak nejméně lidí bez práce je v okrese Praha-východ (2,8 procenta) a na Prachaticku (3,1 procenta).

Volných míst přibývá i v Karlovarském kraji. Celkem jich zaměstnavatelé nabízejí 3190. V nabídce vede Chebsko, kde si uchazeči mohou vybrat z 1337 nabízených míst. Na Karlovarsku je jich 1254 a nejméně tradičně na Sokolovsku, 599.

Nabídce míst a podílu nezaměstnaných odpovídá i poměr uchazečů na jedno pracovní místo. Na Sokolovsku je to 9,1 lidí na jedno místo, na Karlovarsku 4,6 uchazeče a na Chebsku pouhých 2,5 uchazeče na jedno volné místo.