Protikorupční policie navrhla obžalovat investiční společnosti Key Investments. Podle detektivů způsobili více než 40 subjektům škodu zhruba 840 milionů korun. Policie trojici obvinila z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže, za což jim hrozí až osm let vězení. Mezi poškozenými je i město Sokolov.

„Celá kauza je běh na dlouhou trať. Projednávali jsme podnět k podání odpůrčích žalob ve věci Via Chem Group, a.s.,"řekl starosta Sokolova Jan Picka.
Key Investments spravovala nebo spravuje prostředky městským částem Prahy 6, 10 a 13. Radnice firmě dohromady svěřily stovky milionů korun. Prostředky u ní měla také města Sokolov, Votice či společnost Sokolovská uhelná. Firma je od předloňska v konkurzu. Návrh na insolvenci na sebe podala sama s odůvodněním, že cenné papíry, které pro klienty spravovala, jsou takřka zcela převedeny jinam.

Podle místostarosty Sokolova Karla Jakobce je rozdíl mezi tím, co město vložilo, a tím, co dostalo, zhruba 16 milionů korun. „Na tyto peníze byla vytvořena rezerva. Je to takzvaně vynulované. Když se nám povede něco dostat zpět, bude to tedy navíc. A já jsem mírný optimista, věřím, že ještě něco dostaneme," konstatoval Jakobec. ⋌