Motto: „Od nás si lidé odnášejí více než jen kvalitní svíce.“

Důvodem, proč jsme se vydali až na statek Bernard v Královském Poříčí je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana sokolovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

„Velice mě těší, když vidím, že se k nám lidé rádi vracejí. Zřejmě jsou spokojeni s přístupem i prací, kterou jim nabízíme. Tvoříme totiž skutečně od srdce. Každý výrobek je originál šitý na míru zákazníkovi,“ prozrazuje tajemství svého řemesla Pavlína Klemerová. Podle ní tkví úspěch hlavně ve vstřícnosti vůči zákazníkovi, a to i ve chvíli, kdy není čas kvůli jiným zakázkám..

Tip na Pavlínu Klemerovou zaslal obdivovatel tohoto řemesla Milan Hloušek z Kraslic. „Je naprosto úchvatné, jak dokáže každý svůj nápad přetavit do reality. Z jejích výrobků je navíc cítit pozitivní energie a dobrá nálada. Před takovým uměním opravdu smekám,“ prohlásil Hloušek.

Největší odměnou po práci je pro Pavlínu Klemerovou vědomí, že je její zaměstnání má smysl. Výrobky se líbí, lidé se rádi vracejí. Pocit z dobře vykonané práce je skutečným balzámem na duši.

Pavlíny Klemerové jsme se zeptali na tajemství jejího úspěchu.

Prozraďte, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
Zaměřujeme se na lidi. Snažíme se pomáhat. Každý si u nás přijde na své. Při rozjíždění podobného podniku je nejdůležitější mít jasno a jít si za svým.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
Těším se na odpočinek. Ale pravdou je, že nejdřív jsem se odpočívat musela naučit. Ráda čtu. A nejlépe se mi relaxuje, když vím, že je na blízku má rodina. Přesto potřebuji i chvilku samoty. V práci stále jednám s lidmi, proto si potřebuji na moment odpočinout o samotě.

Václav Bažant