Motto: „Kus starého nábytku doladí i moderní interiér."

Důvodem, proč jsem za panem Kubíkem přišel je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana sokolovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Ota Kubík má široko daleko výbornou pověst.. Tip na opraváře historického nábytku zaslal Adam Hasmanda z Lokte. Ten tvrdí, že řemeslníkovi z Horního Slavkova není žádná práce cizí, a zvláště pak ta se dřevem. V rekonstruování historického nábytku je to prý mistr.

Úspěch svého podniku Ota Kubík připisuje zejména kvalitní práci, kterou se snaží udělat pro každého zákazníka. Na žádný kus nábytku nespěchá. Dá prý raději přednost precizní práci před dodržením termínu.

Nejlepší odměnou po práci je pro Otu Kubíka, když si zákazník přijde pro svůj kus nábytku a je překvapen, co že se mu to vlastně válelo v garáži.

Pana Kubíka jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu.

Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
Dělám především opravy historického nábytku, ale dokážu vyrobit také zahradní domek. Věnuji se truhlařině naplno. Je to zároveň můj koníček, kterému se věnuji už 25 let. Lidé ani často netuší, že mají doma historicky cenný nábytek. Nejvzácnější kus, který mi prošel pod rukama, byla barokní šestiboká skříň z roku 1801, kterou zákazník objevil na dvoře, kde sloužila jako králíkárna. Myslím si, že lidé odcházejí spokojeni, protože jsem precizní. Mnohokrát mám kvůli tomu problém dodržet termín.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
Po těžkých dnech v práci si oddychnu, když o víkendu hrajeme s naší bigbítovou kapelou. U toho si odpočinu. A pak je to samozřejmě rodina, bez které bych tuto práci ani nemohl dělat.

Filip Titlbach