Motto: „Do každé kytice dávám kus sebe."

Důvodem, proč jsem do květinářství přišel je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana sokolovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na květinářku Milenu Slabochovou zaslala jedna ze zákaznic, Denisa Hloušková z Kraslic. Ta květinářku nominovala, protože dělá svou práci s láskou a má obrovský vkus.

„Je to jeden z mála lidí, kteří ve své práci rozdávají každý den lidem radost. Díky její práci se stává i z obyčejných rodinných setkání i z velkých společenských akcí událost, která má úžasnou atmosféru," vysvětlila zákaznice.

Úspěch svého podniku vidí květinářka v tom, že má svou práci ráda a nebojí se experimentovat. Umí uvázat i trojpatrové květiny nebo kytice vyzdobené například uzeninami nebo penězi. Už také vázala květiny pro mnoho známých celebrit.

Nejlepší odměnou po práci je pro paní Milenu Slabochovou je, když si zákazníci přijdou pro své kytice a upřímně řeknou, že se jim líbí.

Paní Slabochové jsem se zeptal na tajemství jejího úspěchu.

Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
Dělám svoji práci ráda a mám ráda lidi. Do každé kytice dám kus sebe a nebojím se experimentovat. Na účtu mám i kytici, která vypadá jako dort se svíčkami nebo kytici ozdobenou párky a klobásami. A upřímně si myslím, že důležitým faktorem je také to, že nemáme v květinářství předraženo.

Na co se těšíte po dni plném práce?
Po těžkém dni v práci vždy ocením, když můžu strávit víkend se svojí rodinou. Odpočinu si ale také na zahradě, kde jsem sama, bez lidí. Ale relaxací je pro mě i samotná práce.

Filip Titlbach