Central Park má vyrůst na 13 hektarech s původním rozpočtem osm miliard korun a architekturou, funkčností i velikostí má pomoci získat Karlovým Varům nejen image města evropského střihu, ale také ovlivnit stav nezaměstnanosti, rozvoj rozvoj cestovního ruchu i kongresové turistiky v regionu. Jenomže z původních plánů musel Lordship výrazně slevit. Vedení města se totiž nelíbila rozlehlost a také hmotnost budov. Proto bylo nutné celý záměr výrazně pozměnit. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) se ale názory města a investora nyní sbližují. Lordship totiž s inovovaným záměrem seznámil v minulém týdnu nové zastupitele. „Byla to informativní prezentace. Nyní vznikne pracovní skupina, která by měla najít způsoby řešení projektu, tak aby se pohnul z místa. Výstavba je podmíněna vypracováním základní koncepční studie, která jasně určí, co a kde se bude stavět," vysvětlil Julius Šaštinský ze společnosti Lordship. O kolik byla snížená cena, to nechtěl komentovat s odkazem na to, že projekt byl velmi redukován. Lordship tedy zatím začal s dekontaminací půdy u dolního nádraží. A firma zároveň chystá územní studii, což je podle architektů urbanistická DNA celého záměru.

Výstavbu u dolního nádraží v Karlových Varech zdržuje také zatím nezpracovaný a neschválený územní plán. Tento dokument měl být dokončen už v loňském roce, město to ale nestihlo. „Musíme se vypořádat s mnoha připomínkami. Přišlo jich až čtyři tisíce. Doufáme, že územní plán bude přijat ještě v letošním roce," uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu. Karlovarský magistrát i kvůli velkému skluzu zřídil pracovní skupinu, která se bude výhradně věnovat práci na tomto strategickém dokumentu města.

Výrazně výhodnější podmínky mají investoři, kteří míří do průmyslových zón v kraji. Zde se jejich s plány a aktivitami počítá a podmínky pro podnikání jsou zde jasně stanoveny.

Několik nových firem by mohla přivítat také zatím neobsazená průmyslová zóna v Novém Sedle na Sokolovsku. O prodeji pozemků budou zastupitelé jednat 28. ledna. „V průmyslové zóně nabízíme celkem šest pozemků, které chceme postupně obsadit. Vážné zájemce máme zatím na dva z nich. Vystavěli by zde výrobní haly a vytvořili tak pracovní místa pro obyvatele města," informovala starostka Nového Sedla Věra Baumanová.

Příkladem dobré spolupráce s investory je chebská průmyslová zóna. Celých 40 hektarů první etapy průmyslového parku je již obsazeno. S ohledem na velký zájem investorů už město začíná připravovat infrastrukturu pro další rozšíření průmyslového parku o více než 17 hektarů pozemků, které město již dříve vykoupilo. Na předposledním volném pozemku dokončila před nedávnem výstavbu závodu na zpracování látek německá firma Zimmer + Rohde. Zájem je i o druhou etapu. Smlouvu o smlouvě budoucí kupní má město uzavřenou se společností Accolade a Panattoni. Ta tady chce vybudovat vybavené výrobní haly, které bude následně pronajímat dalším firmám. Jednání o rezervační smlouvě probíhají s firmou Eberspacher, která vyrábí a distribuuje klimatizace, a o kupní smlouvě se jedná s firmou Deufol.