Dva kamiony zřejmě úmyslně zapálil neznámý pachatel v noci na pondělí v ulici Horní v Chodově na Sokolovsku. Škoda se odhaduje až na tři miliony korun. Kamiony stály nedaleko tamní čerpací stanice. Podle jednoho ze zaměstnanců firmy nebyly naložené. „Ještě v šest večer jsme se připravovali na ranní výjezd,“ řekl.

Požár vypukl kolem devatenácté hodiny. Na místo ihned vyjeli hasiči. Když tam dorazili, u obou aut hořely kabiny. „Ložné plochy návěsů byly naštěstí prázdné,“ řekl mluvčí krajských hasičů František Petr. Kabinu jednoho z kamionů oheň zcela zničil. Příčina požáru se dosud objasňuje,“ doplnil.

Majitel kamionů Jan Tesař netuší, proč by mu chtěl někdo úmyslně nákladní auta zapálit. „V kabinách se prý našly cihly. Takže pachatel asi nejprve rozbil okna. Víc zatím nevím,“ sdělil Tesař. Potvrdil, že kamiony byly připravené na ranní výjezd. „Teď akorát nestihneme přepravit věci, které byly nasmlouvané,“ doplnil.

Případem se intenzivně zabývá i policie. „Šetření je v samém začátku. Policisté na místě zajistili několik stop. Ty teď čeká expertiza. Po pachateli pátráme,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová. Policie se nyní podle dosavadního vyšetřování přiklání k verzi, že požár byl založen úmyslně.

Mezi lidmi v Chodově se už o požáru mluví. „Také jsem o tom něco slyšel. Ale řeknu vám, že nevím, co si o tom mám myslet. Nic podobného se tady ve městě neděje. Občas vzplane nějaký kontejner, ale tohle je příliš,“ řekl Zdeněk Vražda z Chodova.

Do Horní ulice vyjížděli hasiči už v sobotu. A to o kousek níž, ke garážím. Hořet tam začal drobný odpad, pneumatiky a plastové lahve. „Nerad bych to ale zatím s čímkoli spojoval, bylo to totiž jinde. Nedělní případ mají na starost vyšetřovatelé,“ sdělil velitel Sboru dobrovolných hasičů v Chodově Jiří Kiss.

Že se u garáží něco děje, si v sobotu večer všiml pracovník nedaleké čerpací stanice Michal Picek. „Cítil jsem zápach a viděl dým. Na místě už také byli hasiči,“ zavzpomínal Picek. „Co když se po městě potuluje nějaký žhář a nenápadně zapaluje, co se dá? Vůbec bych se tomu nedivil. Dneska je možné snad všechno,“ prohlásil další z dotázaných.