Neposekané pole hořelo v pondělí nedaleko městské části Cheb – Háje. Jak uvedli k události hasiči, krajské operační a informační středisko okamžitě na místo vyslalo jednotky ze druhého stupně požárního poplachu, včetně hasičů z německého Waldsassenu. První jednotky po příjezdu na místo potvrdily požár na odhadované ploše 200 x 150 m a okamžitě zahájily jeho likvidaci. „Pro monitorování rozsahu požáru byl použit také dron drážních hasičů, Hasičského záchranného sboru Správy železnic. Příčina požáru je v šetření, škoda se odhaduje do 200 tisíc korun,“ informoval krajský mluvčí hasičů Martin Kasal a dodal, že ve stejnou chvíli, kdy vyjížděli hasiči k požáru pole u Chebu, přijali oznámení o dalším požáru pole, tentokrát na opačné straně kraje nedaleko Radotína.

K požáru došlo od kombajnu při sklizni obilí a rozšířil se rychle na odhadovanou plochu jednoho až dvou hektarů. „Stejně jako v předchozím případě i u tohoto požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místě zasahovalo deset jednotek hasičů. Škoda se odhaduje okolo 500 tisíc korun.“

K požáru pole u Trstěnic vyjíždělo v úterý krátce po jedné hodině odpoledne šest jednotek hasičů. Požár zasáhl odhadem hasičů plochu 500 x 100 m a proto byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Výše škody a příčina požáru jsou předmětem vyšetřování.

Nejen k požárům ale vyjížděli hasiči. V úterý zasahovali u dopravních nehod v Krásné, Karlových Varech a na dálnici D6. „Hasiči poskytli zraněným osobám první pomoc, předali je kolegům ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, provedli protipožární opatření, zabezpečili úniky provozních kapalin z havarovaných vozidel a asistovali odtahovým službám při naložení vozidel,“ dodal mluvčí.