„Byla nařízena pitva. Po prvotním ohledání nebyly shledány známky cizího zavinění,“ komentuje případ mluvčí policie Jakub Kopřiva. Podle informací Deníku má jít o majitele domu, dvaaosmdesátiletého muže.

Dům se zelenou fasádou je dobře znám nejen místním, ale také těm, kteří Jáchymovem jen projíždějí. Jde o poslední nemovitost na území Jáchymova, která se nachází před zatáčkou v ostrém stoupání na Boží Dar. Dům nemíval právě dobrou pověst. „Ještě před lety se tam scházely podivné existence,“ potvrzují místní. „To byly devadesátky. Postávaly tam prostitutky, které provozovaly svou živnost uvnitř. Nebyl to ale oficiálně veřejný dům,“ říká jáchymovský místostarosta František Holý. „Teď už se ale situace změnila. Bydlel tam švec, který tam dokonce opravoval boty,“ pokračuje jáchymovský místostarosta.

Podle něho měli hasiči indicie, že se majitel v domě nachází, ale nebyl k nalezení. Hasiči ho tedy cíleně hledali. „Ještě hodinu před požárem za ním byli pracovníci pečovatelské služby. Bez její pomoci si už bohužel neporadil,“ dodává Holý.

Během požáru byla silně poškozena podkrovní část domu. Oheň také částečně poničil sousední nemovitost, která má mít stejného majitele.

V Jáchymově hoří dům | Video: HZS

„Hoří celé podkroví, požár se šíří i na vedlejší dům," uvedl během zásahu mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek. Kvůli nutnosti ustavení zásahové techniky u domu byl zcela uzavřený provoz na přilehlé komunikaci. „Dohašování konstrukce pod plechovou střechou pokračovalo do podvečerních hodin," dodal později mluvčí.