„Oficiálním závěrem šetření je technická závada na jednom z pracovních strojů," řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Policisté potvrdili, že nedošlo ke spáchání trestného činu a proto případ odložili. Kromě vlastního šetření brali v potaz i zprávy z Technického ústavu požární ochrany.

„Šlo o největší akci, co se týče nasazení hasičů i techniky, za posledních třicet let,“ uvedl ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Oldřich Volf.

Zdroj: HZS KK

Plameny šlehaly až do třicetimetrové výšky a v sobotu před sedmou hodinou ranní se dostávali hasiči do zoufalé situace. Už v pátek v noci byl na místě vyhlášen nejvyšší stupeň požární ochrany, tedy zvláštní, který už nemá žádné další ohraničení. Požár se jim nedařilo dostat pod kontrolu, protože tvrdé dřevo pražců a chemikálie, jimiž byly napuštěny, byly velkým problémem.

Při akci bylo spotřebováno 32 milionů litrů vody, což podle Volfa odpovídá celkovému množství vody, kterou by hasiči Karlovarského kraje potřebovali na uhašení všech běžných požárů v jednom roce. Do akce bylo nasazeno 70 jednotek, pomáhali i hasiči z ostatních krajů.