Škodu za dva miliony korun napáchal požár rodinného domu v lokalitě Šenvert v Sokolově, o kterém už Deník informoval. S ohněm bojovali hasiči od ranních osmi hodin. Poslední plamen uhasili kolem třinácté hodiny.

Do zásahu se nakonec zapojilo šest hasičských cisteren a přes dvě desítky hasičů. Známa je už i příčina vzniku požáru. Hasiči ji ale odmítli sdělit. „Na přání majitelů rodinného domu nebude zveřejněna,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová.

Oheň vzplál v podkroví domu. Na místo se postupně začaly sjíždět jednotky ze Sokolova, Březové, Chodova, Oloví, Kynšperka a Karlových Varů. V době příjezdu záchranářů v objektu nikdo nebyl a do domu se hasiči museli dostat oknem. „Nejvíc zasažené podkroví bylo silně zakouřené a záchranáři se neobešli bez dýchacích přístrojů. Právě pro dostatek dýchací techniky byl ze sokolovské stanice povolán i protiplynový vůz s jejich zásobou,“ sdělila mluvčí s tím, že hasiči museli pomocí výškové techniky rozebrat střešní krytinu. Díky tomu se dostali k ohniskům požáru, které byly po celé ploše podkroví a v konstrukcích stropu s přízemním podlažím. Desítka hasičů pak rychle vynášela z domu co nejvíce věcí. Hasiči pak ještě majitelům pomáhali pokrýt střechu plachtami a zapůjčili jim vysoušeče na promočené stěny domu. „Při zásahu nebyl nikdo zraněn,“ dodala Ryvolová