Hasiči museli evakuovat desítky lidí, protože požáry v objektech textilního průmyslu se rychle šíří a panuje i nebezpečí výbuchu zvířeného textilního prachu. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek.

„Požár se šíří do střechy. Objekt je zakouřený, evakuováno bylo 68 zaměstnanců. Na místě jsou jednotky ze II. stupně požárního poplachu,“ oznámil v úterý kolem poledne mluvčí hasičů Martin Kasal.

Požár se od hořícího stroje rozšířil vzduchotechnikou pod střechu výrobní haly, kde zasáhl izolaci. Hasiči tak museli střechu rozebírat, protože nebylo jasné zda tam nejsou další ložiska požáru. „Nyní se už jen dohašuje a hledají se případná další ohniska. Další šíření ale už nehrozí,“ dodal odpoledne Kasal. Na místo dorazil i vyšetřovatel hasičů. Na odhad škody bylo včera odpoledne ještě brzy.

„Šel jsem do práce na odpolední směnu, ale nepustili mě tam. Musel jsem spolus ostatními počkat až hasiči ukončí zásah a poté jsme mohli jít na pracoviště,“ říká jeden ze zaměstnanců Roman Lábr.


Sametex Kraslice je výrobcem oděvních i potahových sametů a technických textilií. Před šesti lety fitmu koupila koupila italská skupina Marzotto. (roc)