deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Operaci EU v Rudém moři povede Řecko: Námořní mise má posílit ochranu nákladní lodní dopravy před útoky jemenských hútsijských rebelů.
Výsledky pařížského summitu o podpoře Ukrajiny: Macron ohlásil vznik koalice pro dodávky raket středního a dlouhého doletu. Podpoří i českou iniciativu k nákupu munice.
26. kolo Premier League: Fotbalisté West Hamu vítězstvím 4:2 nad Brentfordem ukončili po šesti zápasech sérii bez výhry.
Na vyslání vojáků na Ukrajinu není žádná shoda: řekl to prezident Macron po summitu v Paříži. Do budoucna obecně nevyloučil nic, co by mohlo zabránit vítězství Ruska.
Japonský modul na Měsíci předčil očekávání: Z povrchu měsíce se SLIM ozval i po druhé týden trvající měsíční noci, experti už procitnutí nepředpokládali.
Nizozemsko dá 100 milionů eur na munici: Podpoří českou iniciativu na nákup dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu z třetích zemí, řekl v Paříži premiér Rutte.
Kvalifikace na ME basketbalistů: Čeští basketbalisté porazili v Pardubicích v druhém zápase Velkou Británii 90:82 a připsali si první výhru.
U Hoštic havarovala cisterna s plynem: Na silnici I/22 se převrátil na bok nákladní vůz s 20 tunami butanu. Látka neuniká, hasiči řeší zvednutí auta.
Česká iniciativa měla v Paříži velkou podporu: Řekl to premiér Fiala, očekává, že se do ní zapojí asi 15 zemí, očekává rychlé jednání s cílem dodat Ukrajině munici.
Google viní Microsoft z monopolního chování: Vytýká mu zejména praktiky v oblasti cloudových technologií, tvrdí, že brzdí vývoj například AI.
Plavkyně překonala rekord pod ledem: Chorvatka Valentina Cafollaová uplavala na jeden nádech 140 metrů za minutu a 40 vteřin.
Hizballáh ostřeloval sever Izraele: Libanonská milice vypálila na 60 raket, mstil se za likvidaci jednoho ze svých velitelů.
Tripartita dál hledá shodu na předčasných penzích: Po pondělním jednání k dohodě odborů a zaměstnavatelů nedošlo, vláda je se svým postojem uprostřed, řekl Jurečka.
26. kolo italské ligy: Fotbalisté AS Řím porazili FC Turín 3:2. První hattrickem v římském dresu se blýskl Argentinec Paolo Dybal.
Důsledky nedostatku sněhu: Pořadatelé museli zrušit nejdelší závod psích spřežení na východě Spojených států.
Palestinská vláda podala demisi: Prezident autonomie Abbás ji pověřil pokračováním v úřadu, nový kabinet má podle pozorovatelů pomoci reformám.
Italská vláda podpoří modernizaci: Na zelený a technologický přechod schválil kabinet Meloniové balík dotací za 6,3 miliardy eur.
Norská výletní loď smí z karantény do přístavu: Plavidlo s 3 tisíci lidí na palubě čekalo 2 dny na povolení u Mauritia, hygienici museli vyloučit podezření z cholery.
Huť Liberty chce převzít dodavatelel energie: Ostravská firma chce získáním Tamehu vyřešit problémy obou společností, které výrazně omezily výrobu.
Americké úřady zastavily největší fúzi řetězců: Obchod za 25 miliard dolarů by spojil supermarkety sítí Kroger a Albertsons. Úřady se obávají růstu cen.
Těžký pracovní úraz: Záchranáři zasahovali v podniku na Frýdeckomístecku, muže tam přimáčklo nákladní auto.
Spotřeba plynu je nejnižší od roku 1992: Češi za celý rok spotřebovali celkem 6,76 miliardy metrů krychlových plynu, což bylo meziročně o 10,4 procenta méně.
Policie v Sydney vyšetřuje vraždu ze žárlivosti: Potápěči hledají těla páru, který měl služební zbraní zastřelit policista, odmítnutý milenec.
Skotská policie odhalila velkou farmu na marihuanu: V opuštěném obchodě v Ayru na jižní pobřeží Skotska zajistila drogu za 920 tisíc liber.
Policie ocenila dva gentlemany silnic: Tradiční cenu získali dva muži, kteří zachránili loni v listopadu řidiče z hořícího auta na D35 u Mohelnice.