Jedná se o každoroční akci, kdy se schází zástupci zhruba 10 měst se společným názvem a v rodinném duchu se soupeří ve sportech - fotbal, volejbal, nohejbal, hasičská soutěž. Běžně se na akci sjíždí zhruba 400 účastníků z republiky, i ze Slovenska. Součástí akce je i setkání zástupců samospráv zúčastněných měst.

Letos se jedná již o 28. ročník akce (je přesunuta z loňska kvůli covidu). Přihlášených je vč. naší Březové celkem 9 měst, vč. Brezove pod Bradlom ze Slovenska.

Celodenní program bude zahájen od 8 hod. slavnostním zahájením na hřišti ZŠ, kdy se představí výpravy zúčastněných Březových a s krátkým kulturním programem vystoupí Drum Band F. Zemana. Od 9 hod. budou zahájeny sportovní soutěže - fotbal, volejbal, nohejbal a hasičská soutěž.

Vyhodnocení proběhne na hřišti ZŠ v 19 hod., kdy budou oceněni vítězové a předány poháry. Součástí programu bude i vystoupení kapely Bohemian Marching Band.

Od 21 hod. vystoupí v amfiteátru KD jako vrchol programu česká kapela ARGEMA, na ni od 23 hod. naváže velký ohňostroj a celý program zakončí ve 23:15 venkovní diskotéka s DJ Smržem.

Vstup na veškeré body programu je zdarma. Akce se uskuteční dle vládních opatření platných v den akce. U vstupu do amfiteátru na večerní koncert Argemy je třeba prokázat bezinfekčnost dle platných vládních opatření.

Celkové výdaje na akci jsou zhruba 300.000 Kč.

Akci finančně podpořil i Karlovarský kraj, který poskytl na organizaci v rámci individuální dotace částku 50.000 Kč.

Michal Bedeč, vedoucí KD a MFC Březová