PechaKucha Night v Sokolově
KDY: 14. prosince od 20.20
KDE: Městské divadlo Sokolov
ZA KOLIK: 150 Kč

PechaKucha Night: 10 přednášejících, 20 snímků, 20 vteřin. Během PechaKucha Night představí způsob své obživy či koníček 10 zajímavých osobností Karlovarského kraje. Každý z pozvaných mluvčích si připraví pro svůj výstup 20 obrázků a každý z nich může komentovat na ploše 20 vteřin. Večerem, který bude symbolicky zahájen ve 20:20, provede Filip Koryta. Jména mluvčích jsou postupně odtajňována na facebookové stránce PechaKucha Night Sokolov. Vstupenky jsou k mání za 150 korun.

Koncert Funky Monx 
KDY: 14. prosince od 20.00
KDE: Music Club Alfa
ZA KOLIK: 80 Kč

Jazz- funky-rock v podání mladé hudební kapely Funky Monx. Během večera zazní jak známé hity, tak vlastní tvorba mladých hudebníků.

Vánoční koncert Roháčů v Chlumu Svaté Maří a v Sokolově 
KDY: 15. prosince od 15.00 a od 18.00
KDE: kostel v Chlumu Svaté Maří a klášterní kostel v Sokolově 
ZA KOLIK: 60 Kč v Chlumu a 200 Kč v Sokolově

V neděli 15. prosince odehrají Roháči z Lokte dva vánoční koncerty. Ten první v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chlumu Svaté Maří, kde jsou pravidelnými, každoročními hosty. Koncert začíná v 15 hodin. Z Chlumu pak přejíždějí do Sokolova, kde je koncert na programu v rámci adventu v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Do Sokolova si Roháči pozvali i vzácného hosta - kytarového virtuosa Štěpána Raka. 

Zapálení 3. adventní svíce  
KDY: 15. prosince od 17.00
KDE: nám. T.G. Masaryka Kraslice
ZA KOLIK: zdarma
Zapálení třetí adventní svíce doprovodí na náměstí T.G.Masaryka opět vystoupení dětí ze zdejších škol, školek i ZUŠ. Zajištěno je občerstvení.

Předvánoční trhy s hudebním programem 
KDY: 15. prosince od 15.00
KDE: Staré náměstí Sokolov
ZA KOLIK: zdarma

Na Starém náměstí pokračují i třetí adventní neděli předvánoční trhy. Doprovodí je kulturní program, o který se tentokrát postarají od 16 hodin žáci sokolovských základních škol a o hodinu později se můžete těšit na koncert Bohemian Bards. 

Divadlo bez zákulisí: NEMYTA 
KDY: 15. prosince od 16.00
KDE: loutková scéna MDK Sokolov
ZA KOLIK: 25 Kč

Není radno si zahrávat se Špínou a už vůbec ne s tou, která má vlastní království a hledá si manžela. Aneb jak se jeden ušmudlaný kluk polepšil a zjistil, že není radno nemýt se. Divadelní pohádka sokolovských ochotníků z Divadla bez zákulisí je připravena pro malé i velké na loutkové scéně MDK Sokolov.