Do amfiteátru přijedou No Name 
KDY: 10. července od 18 hodin
KDE: amfiteátr Loket
ZA KOLIK: 490 Kč v předprodeji, 590 Kč na místě

Léto v přírodním amfiteátru pod hradem Loket pokračuje v pátek10. července. Tentokrát si na své přijdou fanoušci kapely No Name. Na pódiu by se tihle sympaťáci ze Slovenska měli objevit ve 20 hodin. Před nimi bude od 18 hodin amfík patřit dalšímu Slovákovi – Adamu Ďuricovi. Amfiteátr se otevírá už v 17 hodin. Vstupenky v předprodeji koupíte za 490 korun, na místě o stovku dráž. Ale pozor! Počet vstupenek je stále omezený. 

Sokolovské kulturní léto startuje s Pokáčem 
KDY: 10. července od 19.30
KDE: koupaliště Michal Sokolov
ZA KOLIK: 250 Kč

„Kdo by neznal svérázného mladého písničkáře a textaře Pokáče? Své fanoušky baví ironickými texty psanými životem. Ať už V lese, Vymlácený entry nebo Úplně levej, přijďte si s ním zazpívat a houpnout bokem od 21:00,“ zve sokolovský MDK na koupaliště Michal na koncert. Před ním předvede své pěvecké umění mladá kapela z Chebu Radiomaják. „Ve složení kytary, basa, bicí a zpěvy rozezní pláž alternativním rock-popem. Začínají v 19:30 a rozhodně vás mile překvapí se songy Cyklista, Slepí chodci nebo Vlk,“ stojí dále v pozvánce. Večer zakončí promítání letního kina, připraven je film Modelář. Vstupenky za 250 Kč jsou k mání v Sokolovském infocentru a platí pro celý večer, tedy koncert i kino. 

Krušnohorská padesátka 2020 
KDY: 11. července, volné starty od 6 do 10 hodin
KDE: Krajková
ZA KOLIK: startovné: platba předem 300 Kč, na místě 400 Kč

Na 4. ročník Krušnohorské padesátky vás zve Živé Sokolovsko a obec Krajková. Závod je určen pro běžce, canicrossaře, pěší a dogtrekaře. Je koncipován především jako dogtrek, tj. nezveřejňování tras před závodem, mapu s trasou závodu a slovní popis dostane závodník při prezentaci nebo meetingu, trasa nebude značená, výbava a občerstvení je v režii závodníka. Závod se koná v sobotu, přijet můžete už v pátek, bude umožněno stanování. Délka tras je 25 a 50 kilometrů pro jednotlivé kategorie, vedou převážně po lesních zpevněných cestách, loukách, městy, obcemi i po silnicích. Na trati budou kontrolní body. Registrace a bližší informace na stránkách a fb Živého Sokolovska. 

Hry bez hranic 2020 
KDY: 12. července od 10 do 17 hodin
KDE: lesopark Bohemia Sokolov
ZA KOLIK: startovné: 400-500 Kč při registraci předem, při volné kapacitě na místě: 600-700 Kč

Živé Sokolovsko vás o víkendu zve i na 4. ročník Her bez hranic, které pořádá společně s MDK Sokolov. Určeny jsou pro děti, rodiny, dospělé i seniory. Připraveny budou zajímavé disciplíny, den bude plný zábavy a smíchu. Každá disciplína bude měřená na čas. Jedná se o disciplíny, které jsou spíše než fyzicky náročné na funkčnost a sehranost týmu. Startuje se v kategoriích: rodinná, dětská, dospělá a veteráni, všechny týmy musejí být čtyřčlenné. U všech kategorií je nutná registrace předem na: www.zivesokolovsko.cz, kde najdete, stejně jako na fb akce, podrobnější informace. Počet týmů je omezen. Týmy na místě se budou moci registrovat pouze v případě volné kapacity. 

American country rock Westwood
KDY: 10. července od 20 hodin
KDE: Alfa Music Club Sokolov 
ZA KOLIK: vstupenky na www.alfaticket.cz

Kapela Westwood vznikla v roce 2018, hraje převážně american country rock. Koncert začíná ve 20 hodin v Alfa Music Clubu v Sokolově.

Pohádka o Balynce, dobrém štěněti, a třídě nízkých kamarádů
KDY: 10., 11. a 12. července od 13 a 15 hodin
KDE: hrad Loket

Karlovarské hudební divadlo a Divadlo Dětí přiváží na loketský hrad Pohádku o Balynce, dobrém štěněti, a třídě nízkých kamarádů. Balynka je psí detektiv, s nímž společně můžete pátrat po tom, kdo stále škodí a znečišťuje prostředí. Pohádka je protkaná písničkami, objeví se v ní i látkové loutky, trvá asi 50 minut a je určena dětem předškolního věku a mladšího školního věku. Je to ideální program pro rodiny s dětmi.