Lukáš Pavlásek živě z Horňáku 

Kdy: 24. 10. od 19 hodin
Kde: online
Za kolik: zdarma
Nikam! Doma zůstaňte a s námi se pobavte u pořadu Horňák žije. To vzkazují pořadatelé z MDK Sokolov, kteří nenechají kulturu spát, navazují na jarní živá vysílání z domu kultury a připravili podzimní edici streamů, zábavných online večerů se zajímavými hosty. Tentokrát jejich pozvání přijal komik, herec, textař, spisovatel, finalista soutěže StarDance a oblíbený performer pořadu Na stojáka Lukáš Pavlásek (na snímku).
A na co se mohou diváci těšit? „Na Pavláska,“ s úsměvem řekl ředitel MDK Sokolov Ladislav Sedláček. Víc prozradit nechtěl, co si prý pro nás připraví, můžeme všichni jen hádat, ale půjde o klasickou Pavláskovu stand-up show. Streamy Horňák žije můžete sledovat na FB Městský dům kultury Sokolov / Sokolovské infocentrum nebo na kanálu MDK (https://www.youtube.com/channel/UClTour-He_J53auALTNqNRg). A pokud to bude možné, MDK Sokolov v nich chce pokračovat. „Chceme, aby lidi byli doma a nikam nechodili. Aby to číslo co nejrychleji spadlo a oni mohli přijít zase za námi. Proto teď my chodíme za nimi,“ vzkázal ředitel Sedláček s tím, že další sobotní hosté se řeší vždy z týdne na týden. V současné situaci není tak jednoduché říct dopředu, kdo přijde. A zůstanou i nadále bez vstupného. 

Vyšlápněte si na rozhlednu

Kdy: kdykoliv
Kde: Chebsko
Za kolik: zdarma
Procházky na čerstvém vzduchu máme doporučené, proč se nevydat třeba na Bismarckovu rozhlednu na Zelené hoře u Chebu? Čeká vás tu úžasný pohled na Chebsko, Krušné hory a Slavkovský les. Opravená rozhledna byla otevřena v roce 2005.

K rozhlížení láká i Cibulka 

Kdy: kdykoliv
Kde: Sokolovsko
Za kolik: zdarma
I Sokolovští se mohou vydat na rozhlednu. Zajímavým tipem na výlet je bezesporu i rozhledna Cibulka. Nachází se na Šibeničním vrchu u obce Oloví, přibližně v poloviční vzdálenosti mezi obcemi Oloví a Krajková. Vede k ní několik tras, ta nejpohodlnější trasa je od silnice z Krajkové do Studence.

Na Karlovarsku je výhled z Pajndlu

Kdy: kdykoliv
Kde: Karlovarsko
Za kolik: zdarma
A rozhledny do třetice. Zhruba tři kilometry severně od města Nejdku se nachází rozhledna, která je po Klínovci, Blatenském vrchu a Plešivci čtvrtou nejvýše položenou rozhlednou v Krušných horách. Jedná se o rozhlednu Pajndl ležící zhruba 300 metrů na východ od vrcholu Tisového vrchu.

Hoďte se do Pogody se Sandrou

Kdy: kdykoliv
Kde: kdekoliv
Za kolik: 188 Kč 
Pokud si naopak chcete užít klidný víkend s hezkou knížkou a zároveň se dobře pobavit, zkuste to se Sandrou Pogodovou a jejím „tatou“. Kniha Hoď se do pogody je k mání v klasické podobě, jako e-kniha, a kdo rád poslouchá, může si ji zakoupit a okamžitě stáhnout i jako audioknihu.