KDY: leden - únor denně od 10 do 17 hodin
KDE: Horní hrad Hauenštejn
ZA KOLIK: dospělí 120 Kč, děti do 6 let zdarma, děti do 10 let, důchodci, vojsko 80 Kč

Pořádají tu během roku řadu zajímavých akcí. Za návštěvu ale hrad určitě stojí i mimo akce, nabízí vám možnost sledovat jeho proměny během rozsáhlé obnovy, která se nese v duchu motta „Jak se staví hrad“.

Zámek Horní hrad, původně středověký hrad Hauenstein, byl vybudován na skalnatém ostrohu na strategicky velmi výhodném místě k ochraně zemské stezky, která vedla nedalekým údolím Ohře. Z původního nevelkého hradu vznikl díky dvěma zásadním přestavbám v 19. století prostorný zámek ve stylu anglické novogotiky. Ve 20. století však hrad značně zchátral a uvažovalo se i o jeho demolici. Na začátku nového milénia jej získal soukromý majitel, který okamžitě začal s jeho záchranou.

Přijeďte si prohlédnout celý areál, vystoupat na bergfritovou věž s výhledem do Krušných a Doupovských hor, navštívit hradní hodovnu v gotickém sklepení, zámeckou kapli, galerii a výstavu dřevěných plastik, Rytířský sál s původním vyřezávaným stropem, sál s trofejemi zvěře místních lesů či projít se rozlehlým Arboretem s botanickou zahradou.

Prohlídky mimo návštěvní dobu a zvláštní prohlídky pro zájezdy a skupiny prosím objednávejte na tel. 777 028 820.

Zakoupením každé vstupenky významnou měrou přispíváte k záchraně a obnově Horního hradu i jeho rozsáhlého historického areálu. (zdroj: webové stránky hradu - www.hornihrad.cz)