KDY: po celý advent
KDE: Mariánské Lázně
ZA KOLIK: zdarma

Řadu novinek přinesou v letošním roce Mariánskolázeňské vánoční trhy. Tou zásadní je fakt, že budou letos trvat přes celé adventní období.
„Lidé tak mohou navštívit trhy opakovaně a užívat si vánoční atmosféru v průběhu celého adventu,“ informovala pořadatelka trhů Andrea Sasková. Na trzích se také bude pravidelně obměňovat nabídka vánočního stánkového prodeje. A samozřejmě se mohou návštěvníci těšit na zajímavý kulturní program.
Zahájení vánočních trhů je v neděli 1. prosince. „Oficiální zahájení Mariánskolázeňského vánočního trhu a rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v 16 hodin, kdy vystoupí smíšený pěvecký sbor Fontána,“ uvedla. Následovat bude přivítání návštěvníků starostou Martinem Kalinou a vánoční strom se poprvé rozzáří v 17 hodin. „Atmosféru slavnostního večera dokreslí mariánskolázeňská kapela Stan&Tony Revival, která začne hrát hned po rozsvícení stromu,“ přiblížila nedělní program Andrea Sasková.
Rodiče s dětmi by si pak neměli nechat ujít ve čtvrtek 5. prosince velkou mikulášskou nadílku. Kolonádu navštíví Mikuláš, anděl a čert. „Pro děti bude připravena speciální mikulášská show s písničkami, tancem a sladkou mikulášskou nadílkou. Mariánskolázeňské trhy v průběhu adventu navštíví například Jiří Schmitzer, Vojta Kotek nebo plzeňští Tabasker či Cheers.
O posledním adventním týdnu se pak vánoční trhy přesunou do mariánskolázeňské tržnice.