„K povolební spolupráci jsme přizvali hnutí Srdcem pro zdraví a sport, v jednadvacetičlenném zastupitelstvu tak bude mít nová koalice většinu čtrnácti hlasů,“ uvedl starosta Chodova Patrik Pizinger s tím, že jednání byla krátká a vzhledem k nízkému počtu stran v zastupitelstvu i rychlá.

Stejně jako v minulém volebním období budou zřízeny tři výbory (kontrolní, finanční a volnočasový), každý s devíti členy. „Své zástupce do výborů budou moci delegovat i strany a hnutí, které ve volbách neuspěly. Chceme, aby tak byla zachována co největší pestrost názorů. Obnoven bude také osadní výbor pro Starou Chodovskou, který zastupuje zájmy obyvatel této jediné chodovské městské části,“ doplnil starosta.

Návrh složení rady musí ještě schválit chystané ustavující jednání městského zastupitelstva. Voliči v Chodově značně usnadnili novým zastupitelům vyjednávání. Dali totiž svými hlasy jasně najevo podporu současnému starostovi Patriku Pizingerovi.

To v sousedních Kraslicích byla jednání delší. V zastupitelstvu totiž usedne mnoho nových tváří. Vítězné hnutí Naše Kraslice získalo pět mandátů, další strana tři a poté hned několik stran po dvou hlasech. Přesto se už rýsuje předběžná ústní dohoda. "Sešli jsme se se všemi zastupiteli a jednání byla podle mého názoru konstruktivní. Z přístupu současných i nových zastupitelů jsem měl dobrý pocit. Dohodli jsme se, zatím jen ústně, na novém složení rady, které chceme potvrdit podepsáním memoranda. Před ustavujícím zastupitelstvem 17. října, bychom se rádi ještě jednou se všemi setkali," potvrdil lídr kandidátky vítězné strany Naše Kraslice Jan Šimek, který usiluje o post starosty.