Předchozí
1 z 14
Další

ANKETA: Komunální volby 2022

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: DeníkČesko čekají poslední zářijový víkend komunální volby. Lidé si své kandidáty do zastupitelstev měst a obcí zvolí v pátek 23. a v sobotu 24. září. Co podle vás může rozhodnout boje o radnici a jaká témata hýbou vaším bydlištěm? Ptali jsme se občanů Sokolovska. Podívejte se na jejich odpovědi.

Martin Rosocha, mistr, velitel SDH, Kraslice

Martin Rosocha, mistr, velitel SDH, KrasliceZdroj: Deník/Roman CichockiUspět by mohli lidé, kteří v Kraslicích konečně vyřeší táhnoucí se problémy posledních volebních období. K tomu je třeba začít myslet na ceny energií, které půjdou myslím ještě brutálně nahoru. Měla by se tedy moderními trendy snížit energetická náročnost všech městských budov.

Petr Bauchner, farář, Sokolov

Petr Bauchner, farář, SokolovZdroj: Deník/Roman CichockiJako nejpalčivější problém současného Sokolova vnímám nedostupné, či předražené nájemní bydlení v Sokolově. Proto jsme, spolu s ostatními dobrovolníky, založili iniciativu Střecha nad hlavou. Jako první téma k diskuzi či dialogu se nabízí přirozeně téma bydlení. Být místním aktérům oporou a dávat jim důvěru, kdykoliv začnou usilovat o změnu, zveřejňovat dobré příklady odjinud, dát slovo zkušeným a odborníkům na daná témata. A v neposlední řadě zapojit mladé lidi, kteří jsou budoucností Sokolova

Jiřina Deutschová, ředitelka MŠ, Kynšperk

Jiřina Deutschová, ředitelka MŠ, KynšperkZdroj: Deník/Roman CichockiVelmi zajímavým počinem nějaké strany či uskupení by bylo to, kdyby konečně u nás v Kynšperku dali do kupy kanalizaci. Jakmile zaprší, máme plné sklepy vody. Táhne se to už dlouhá léta a je to opravdu nepříjmené.

Rudolf Kovařík, truhlář, meteorolog, Šindelová

Rudolf Kovařík, truhlář, meteorolog, ŠindelováZdroj: Deník/Roman CichockiUrčitě by uspěl ten, kdo se zasadí o kanalizaci a čističku odpadních vod. V současné době se to řeší stylem zajistěte si to sami na vlastní náklady u každého baráku a hotovo konec. Je to běh na dlouho trať a práce pro zastupitele. Ale za pár volebních období by po etapách a za pomoci dotace mohlo být hotovo.

Věra Bráborcová, ředitelka o.p.s., Mírová

Věra Bráborcová, ředitelka o.p.s., MírováZdroj: Deník/Roman CichockiJsem z malé obce a myslím, že velmi důležitým tématem je péče o seniory. Zajistit jim například přípravu a rozvoz obědů. Zapomínat by se nemělo ani na mladé či nově příchozí. Připravit jim stavební parcely, ale ne satelitní městečko se stejnými čtverečky pozemků, ale zachovat vesnický ráz bydlení.

Vlastislav Kopecký, majitel pivovaru, Kraslice

Vlastislav Kopecký, majitel pivovaru, KrasliceZdroj: Deník/Roman CichockiV Kraslicích je hned několik témat na které by mohli voliči slyšet. Já osobně si myslím, že jedním z nich je bezpečnost občanů a pořádek ve městě, nad čímž by mohla dohlížet městská policie. Dalším neméně důležitým tématem jsou volnočasové aktivity mládeže. Pumptrack, skatepark atd. Jsou tu hřiště pro ty nejmenší a pro starší nic.

Tomáš Šrajber, majitel restaurace, Bublava

Tomáš Šrajber, majitel restaurace, BublavaZdroj: Deník/Roman CichockiChce to otevřenou radnici lidem což v současné době v Bublavě není. Obecní úřad oslovuje místní jen když mají zaplatit poplatky obci či státu obecně. Jinak s nimi moc nekomunikuje, chybí zpětná vazba.

Jan Sebján, farní charita, Jindřichovice

Jan Sebján, farní charita, JindřichoviceZdroj: Deník/Roman CichockiTémata samozřejmě jsou. Musím říct, že u nás v Jindřichovicích se postupně plní. Pokud bych však měl jmenovat nějaké vize do budoucna, pro příští zastupitele, tak by to asi byl potřebný kulturní dům, nová hasičárna či multifunkční hřiště.

Kristián Šujan, TV reportér, Loket

Kristián Šujan, TV reportér, LoketZdroj: Deník/Roman CichockiLoket je rozhodně nejmalebnějším městem v celém Karlovarském kraji. Téměř nic nám tu nechybí. Komunální volby podle mě přesto rozhodnou klíčové investice a nápady, jako jsou třeba dobudování kanalizace ve vesničkách spadajících pod Loket, celková oprava náměstí a hlavně koncepce neudržitelné situace s parkováním.

Bedřich Loos, kastelán, Josefov

Bedřich Loos, kastelán, JosefovZdroj: Deník/Roman CichockiVěřím, že uspět by mohlo téma rodinného života v obci v souladu s přírodou. přitáhnout lidi k bydlení do obce, ale zachovat původní zástavbu a ráz jako například domky v těsné blízkosti hradu Hartenberg. Nikoliv satelitní městečka jako je to v módě jinde.

Pavel Holan, automechanik, Kraslice

Pavel Holan, automechanik, KrasliceZdroj: Deník/Roman CichockiTémat před volbami má každá strana či sdružení hodně. Horší je to potom s jejich naplněním v praxi. Politici ví jaká témata táhnou a zaplní jimi své kandidátky. Jak se říká slibem nezarmoutíš. Volič by měl vybrat podle toho, co je reálné. Lidi ve svém městě zná a ví co od nich čekat doopravdy.

Simon Lorenz, dělník, Kraslice

Simon Lorenz, dělník, KrasliceZdroj: Deník/Roman CichockiNevím jaké téma rozhodne volby, je toho na práci v našem městě dost a dost. Od děravého bazénu ve škole až po sesunutý svah na Stráni. Lidé asi budou slyšet nejvíc na nabídku bydlení, potažmo práce. Pokud tedy někdo přivede investory do města a nabídne lidem slušné bydlení, měl by dostat hlas.

Zapojte se také do ankety Deníku

Na sídlišti není kde zaparkovat. Chybějí zubaři. Ulice jsou plné děr. A zrovna ve vaší obci stále chybí kanalizace, ačkoliv ji zastupitelé slibují roky. Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb ve vašem bydlišti? Co u vás rozhodne volby? Dejte nám vědět ZDE. Deník tu žije s vámi!

Co u vás rozhodne volby?Co u vás rozhodne volby?Zdroj: Deník