Začínáme na koupališti Michal u Sokolova. To je díky kvalitě vody oblíbeným cílem obyvatel města i turistů. K jezeru ale míří čím dál častěji také fanoušci různých hudebních skupin a festivaloví hosté. Nejinak tomu bude i letos. Přírodní koupaliště navíc letos slaví 20 let od doby, kdy uvítalo první návštěvníky. A jubilejní sezónu chce oslavit přímo velkolepě ve stylu skateboardingu, graffiti nebo BMX. V sobotu 18. května zve od 14 hodin na parkoviště před areálem koupaliště všechny příznivce graffiti, skateboardingu, kol BMX nebo inline bruslí, aby si přišli zasoutěžit, zapojit se do workshopů, sledovat parkour exhibici nebo si jen poslechnout skvělou muziku.

„Myšlenka uspořádat graffiti jam vyšla z toho, že jsme dlouhodobě hledali příležitost, jak zeď podél koupaliště oživit a zároveň do toho zapojit mladé výtvarné talenty. Výsledkem našeho záměru je, že se sejdou nejlepší graffiti umělci z Karlovarského kraje a na zdi ztvární různé výjevy. Součástí akce ale budou i workshopy, kde si návštěvníci budou moci vyzkoušet různé výtvarné techniky. Připravujeme skateboardový závod na U-rampě o prize money, taneční soutěž a vystoupí také sokolovský hiphopový zpěvák MC Matheus a DJ Danny Rivera,“ vysvětlil Jiří Štěpán, jednatel koupaliště.

S obnovou lesa po těžbě pomáhají odsouzení. Vysázeli douglasky a modříny.
S obnovou lesa po těžbě pomáhají odsouzení. Vysázeli douglasky a modříny

Chybět nebudou ani koncerty přímo na pláži koupaliště. Jako první vystoupí 14. června Ektor a hard Rico. Hned druhý den zde bude závod dračích lodí. Na 13. července je plánovaný koncert raperů, ve kterém vystoupí Yzomandias a Nik Tendo. Kdo má rád úspěšného písničkáře Pokáče, nechť si zapíše datum 9. srpna. A na pláži koupaliště zahraje i česká legenda, skupina Olympic.

Připomeňte si závody dračích lodí v roce 2023:

Loketský amfiteátr netřeba představovat. Cestu na tamní koncerty či opery si našli nejen místní, ale i lidé z celé České republiky i zahraničí. Z mnoha akcí lze zmínit muzikál Děti ráje 1. června nebo Rock in Loket 15. června. Zahrají na něm Tublatanka, Harlej, Trautenberk, Horkýže Slíže, Argema či Panoptiko. Z dalších kapel, které zde přes léto vystoupí, lze zmínit Škwor, Tři sestry, Wohnout, Divokýho Billa, Krucipüsk, Walda Gang, Janka Ledeckého a další. Chybět nebude ani Jazz pod hradem či koncert pro Mr. Shakespeara. Třetí a čtvrtá sobota v srpnu bude v amfiteátru patřit akci Kryštof kemp 2024: Poslední výstřel.

Loňský ročník benchpressu.
Siláci z Dasnic se rozhodli podpořit dvě těžce nemocné děti

Na Chebsko se zase mohou přijet podívat fandové letectví na dechberoucí show, moderní i historická letadla a parádní podívanou pro celou rodinu. Řeč je o leteckém dni, který se uskuteční 17. a 18. srpna 2024. V závěru června se Chebem opět rozezní dechová hudba. Od 27. do 30. června se uskuteční 25. ročník mezinárodního festivalu dechových orchestrů FIJO 2024.

Do Chebu zamířil 2. května i Vlasta Redl. Samorost, všeuměl, skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžér, hudební režisér a producent, který se podílel na 60 albech, vyráží se svou kapelou, aby oslavil půlstoletí na prknech, která znamenají svět. Poprvé se svým triem vystoupí 7. května v Chebu kytarový virtuos a skladatel Michal Pavlíček. Na koncertě v kulturním centru Svoboda zazní mimo jiné písně z jeho posledního alba Pošli to tam, na kterém hostují Richard Müller, Monika Načeva, Vlasta Třešňák, Milly Honsová a další.